Ettevaatust! Avansiline tulumaks näha vaid e-maksuametis

17. aprill 2008, 13:38

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna
juhataja Aule Kindsigo ütles, et makseteadet avansilise tulumaksu kohta välja ei
saadeta. Täpset summat näeb vaid e-maksuametis.

Tuleva aasta veebruaris arvutab maksu- ja tolliamet avansilise tulumaksu välja automaatselt ja kannab selle ettevõtte kontokaardile umbes kuu aega enne maksetähtaega. Summat näeb e-maksuametis.

Samas saavad ettevõtted ise varakult välja arvestada, kas nad peavad avansilist tulumaksu maksma hakkama või mitte. Selleks tuleb liita viimase kolme aasta (2006, 2007, 2008 – toim) dividendid, kingitused, annetused ja ettevõtlusega mitteseotud kulud ning jagada kolmega. Kui summa ületab poolt miljonit krooni, tuleb ilmselt maksta.

2009. aastal leitakse avansisumma ettevõtte keskmise tulumaksu jagamisel neljaga, sest üleminekuaasta tõttu on avansilise makse tasumise tähtpäevi kolm ja üks makse jääb 2010. aasta märtsi.

Esimene 2009. aasta avanss peab maksuametile laekuma 10. märtsiks, teine 10. juuliks ja kolmas 10. oktoobriks. Alates 2010. aastast makstakse avansilisi makseid kaks korda aastas, 10. oktoobriks ja 10. märtsiks. Tegelikult maksustatavalt tulult tuleb riigi osa loovutada 1. juuliks.

Maksu- ja tolliamet alustab septembris laiaulatuslikku selgitustööd, kuidas uut avansilist tulumaksu arvestada ning maksta tuleb. Praeguseks pole paljud tehnilised detailid veel selgunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing