Kolm müüti avansilisest ettevõtte tulumaksust

17. aprill 2008, 14:41

Maksuametnike sõnul levib 2009. aastal
kehtima hakkavast avansilisest ettevõtte tulumaksust kolm müüti. Räigeim
neist lubab maksuametiga suhelnud ettevõttele täielikku maksurevisjoni.

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo rääkis aripaev.ee-le: "Siin on kolm müüti. Esiteks arvatakse, et nüüd pean hakkama avansilist tulumaksu maksma, ja teiseks, pean minema oma avansilist maksu väiksemaks kauplema. Kolmas müüt on see, et kui tahad oma avansilist tulumaksu madalamaks kaubelda, tehakse sulle revisjon."

Lisaks levib jutt, nagu tehtaks riigikassa täitmiseks avansiliseks kõik maksud, kaasa arvatud töötajate palgalt kinnipeetud tulumaks, sotsiaalmaks ning käibemaks. Ja et need avansilised summad arvestakse majandusbuumi aegsetelt tulemustelt.

Kindsigo kommenteeris, et avansilised maksed palgalt arvestatavaid makseid ja erisoodustust ei puuduta. Need jäävad nii, nagu täna on.

Avansilist ettevõtte tulumaksu peavad tuleval aastal maksma umbes 5% Eesti ettevõtteist, peamiselt on need firmad, kes maksid aastas rohkem kui pool miljonit krooni dividendi ehk rohkem kui 90 000 krooni ettevõtte tulumaksu.

Arvestada tuleb aga, et avansilist makset pärast maksetähtaja kukkumist madalamaks rääkida ei saa. Seda tuleb teha juba tuleva aasta jaanuaris-veebruaris, sest esimene avansilise makse tähtaeg saabub 10. märtsil.

Maksu- ja tolliameti otseste maksude talituse juhataja Evelyn Liivamägi selgitas aripaev.ee-le: "Kui ettevõttel on mõistlik põhjendus, mis näitab, et maksukohustust ei teki, saab avansilist makset vähendada nullini."

Avansilise makse vähendamiseks piisab ainuüksi sellisest dokumendist, mis näitab, et firma ei kavatse dividende jaotada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing