Tänasest alanevad internetipankade paroolikaartide makselimiidid

Mariliis Pinn 02. mai 2008, 08:31

Turvalisuse suurendamiseks vähendatakse
Eesti Pangaliidu eestvedamisel tänasest alates internetipangas
paroolikaardiga tehtavate tehingute päevalimiiti 5000 kroonini.

Muudatus puudutab Hansapanga, SEB, Sampo Panga, Krediidipanga, Parex banka Eesti filiaali ja Tallinna Äripanga kliente. Hansapanga, SEB ja Sampo Panga telefonipanga klientidele, kes kasutavad autentimisvahendina korduvkasutusega paroolikaarti, kehtib sama tingimus. PIN-kalkulaatori, ID-kaardi ja mobiil-ID kasutajad saavad jätkata internetipangas oma senise limiidi kasutamist, seisab liidu kodulehel.

„Alandame korduvkasutusega paroolikaardi päevalimiite ennekõike klientide kaitsmise ja turvalisema internetikasutuse nimel,” kommenteeris makselimiitide alandamist Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm. „Korduvkasutusega paroolikaarti on igal pool maailmas peetud suuresti oma aja ära elanud autentimisvahendiks ja samas suunas liigume ka meie. Pangaliit soovitab klientidel internetipangas tehingute tegemiseks kasutada paroolikaardi asemel ID-kaarti või viimast uuendust autentimisvahendite seas – mobiil-ID-d. ”

Ründed pangaklientide vastu on kõikjal maailmas muutunud jõulisemaks ja kontsentreeritumaks. „Reeglina ründavad häkkerid kliendi arvutit mitte panga süsteeme, kuna viimased on väga tõhusalt kaitstud,” selgitas Talihärm. „Seetõttu kaitseb iga kasutaja, kes internetipangas ülekandeid teeb, oma raha, kasutades enese isiku kindlakstegemiseks turvalisi autentimisvahendeid. ID-kaardi saladust saab varastada vaid koos kaardi ja PIN-koodidega. Paroolikaardi koodid on aga lihtsalt kopeeritavad.”

Lisaks turvalisusele on ID-kaart ka mugavam. Kui kasutada PIN-kalkulaatorit või koodikaarti, peab iga internetipanga jaoks olema eraldi kalkulaator või kaart, aga ID-kaart sobib kõikidele internetikeskkondadele, olgu selleks siis pangad, riiklikud registrid või muud teenusepakkujad. Lisaks saab ID-kaardiga anda seaduslikku digiallkirja, mida ei saa teha ühegi teise kaardi omanikud. Digitaalselt allkirjastatavaid teenuseid pakuvad juba ka osad pangad.

ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb soetada ID-kaardi lugeja. Seda saab osta nii Hansapanga, SEB kui Sampo Panga kontoritest samuti Parex banka Eesti filiaalist. Krediidipank annab kaardilugeja oma kliendile tasuta. Arvutikaitse 2009 egiidi all hangitud alla 100 kroonist lugejat müüvad samuti mitmed arvutipoed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2008, 09:29
Otsi:

Ava täpsem otsing