Carlsberg teeb Saku Õlletehase väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumise

09. mai 2008, 19:34

Täna Saku Õlletehase ainukeseks
suuromanikuks jäänud Carlsberg teeb väikeaktsionäridele kohustusliku
ülevõtmispakkumise, teatas õlletootja Tallinna börsile.

Pakkumine tuleb Saku Õlletehase suuromanikul teha seetõttu, et 50% Baltic Beverages Holding AB aktsiatest (endine Scottish Newcastle ja Carlsberg ühisfirma) liikusid Carlsbergi kätte ning nüüdsest kontrollib Carlsberg Breweries 100 protsendiliselt Baltic Beverages Holding AB-d.

Väärtpaberituru seaduse kohaselt on kohustatud Carlsberg tegema 20 päeva jooksul ülevõtmispakkumise kõigile ülejäänud Saku Õlletehase aktsionäridele. Ülevõtmispakkumise tähtaeg ning ostuhind määratakse vastavalt õigusaktides sätestatud kohustuslikele nõuetele. Ülevõtmispakkumise täpsed tingimused avalikustatakse ülevõtmispakkumise prospektis pärast selle kooskõlastamist Finantsinspektsiooniga.

Carlsberg kontserni strateegiliseks eesmärgiks ei ole Saku Õlletehase väikeaktsionäride väljaostmine ega õlletehase aktsiate Tallinna Börsil noteerimise lõpetamine. Kohustuslik ülevõtmispakkumine annab aga õlletehase väikeaktsionäridele võimaluse võõrandada oma aktsiad.

Kuni tänaseni kuulus 75,01% Saku Õlletehas aktsiatest Scottish Newcastle ja Carlsberg A/S ühisfirmale Baltic Beverages Holding AB.

Carlsberg ja Heineken tegid jaanuaris ühispakkumise Scottish Newcastle ostuks. Taani õlletootja kätte läks Baltic Beverages Holding AB ja Hollandi õlletootjale Scottish Newcastle Suurbritannia ja India varad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing