Eelarvekärped enamike ministeeriumide ametnike töökohtasid ei ohusta

18. mai 2008, 11:07

Enamik ministeeriume eelarvekärbete tõttu
ametnikke koondada ei kavatse, kuid mitu neist kaaluvad täitmata ametikohtade
kaotamist.

Isikkoosseisu vähendamist pole plaanis välis-, sise-, kaitse- ega sotsiaalministeeriumis, ütlesid ETV24-le ministeeriumide pressiesindajad.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja sõnul ei saa muutunud majandussituatsioonis kindlalt väita, et töötajate tööülesanded ning isikkoosseis jäävad täiesti samaks.

Kultuuriministeeriumi kinnitusel on neil täitmata ametikohti momendil 11, mida plaanitakse vähendada, täpse arvu annab lähiajal toimuv personalianalüüs. Keskkonnaministeerium praeguse seisuga koondamisi ei kavatse, küll aga jäävad keskkonnainspektsiooni loomata täiendavad keskkonnajärelevalve tõhustamiseks vajalikud ametikohad.

Põllumajandusministeerium hindab täitmata ametikohtade mittetäitmise ja ka nende kaotamise võimalusi. Justiitsministeerium andis teada, et jätab täitmata kaks ametikohta ning haridusministeerium on loobunud abiministri ning haldusala asekantsleri ametikohast.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas reedel käskkirja, millega vähendas ministeeriumi koosseisu kümne teenistuja võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2008, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing