19. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Aaviksoo, Taal ja Pillesaar likvideerisid Rumeenias ühe ettevõtte varad

Ettevõtjate Peep Aaviksoo, Olari Taali ja Jaan Pillesaare ühisettevõtte Brightsand OÜ varad Rumeenias likvideeriti.

Väärtpaberite keskregistri andmetel on Peep Aaviksoole, Olari Taalile ja Jaan Pillesaarele kuuluva ettevõtte Brightsand OÜ aktsiatest üle poole liikunud. Osaluste jagunemise järgi võiks arvata, et Aaviksoo ostis äripartneritelt osalused välja.

“Likvideerisime ühe ettevõtte varad ja see Brightsand oli selline üheks ettevõtmiseks tehtud ettevõte,” märkis Aaviksoo.

Brightsand OÜ asutati 2006. aastal kolme äriühingu - IPC Romania OÜ, DSVH OÜ ja Eggera OÜ - poolt ühe konkreetse kinnisvarainvesteeringu haldamiseks Bukarestis. Peep Aaviksoo on üks kolmest IPC Romania põhilisest osanikust.

Brightsand OÜ kaudu teostati üks kinnisvarainvesteering. IPC Investment arendab Bukaresti kesklinnas korterelamuid ning Aaviksoo sõnul on kõik plaanipärane. „Me oleme kaks projekti realiseerinud ja kolmandaga peame samuti müügi läbirääkimisi. Ühe müüsime Hispaania suurele börsifirmale maha ja teise müüsime Rumeenia arendajatele ning hetkel käivad läbirääkimised ka kolmanda müügiks. Meie investorite oodatud tootlus on käes,“ märkis Aaviksoo, lisades, et uusi projekte võetakse pidevalt juurde.

IPC haldab ka teisi investeerimisprospekte, sealhulgas IPC Romanian Land Portfolio OÜ ja IPC Esimene Rumeenia Emissioon OÜ. Brightsand OÜ kaudu tehtud investeerimisprojekt on tänaseks realiseeritud ning seega see investeerimisprojekt on lõppenud. Brightsand OÜ plaanitaks lähikuudel juriidilise isikuna likvideerida.

„Uusi projekte võtame me pidevalt käsile, ega seal investeerimist pole mõtet peatada, sest täna on toimunud tohutu hüpe küll Bukarestis, kuid see pole toimunud teistes piirkondades. Praegu on mõistlik soetada just teistes piirkondades maid,“ lausus Aaviksoo.

„IPC jätkab erinevates valdkondades Rumeenias aktiivselt tegutsemist ka lähiaastatel - lisaks kinnisvarale on IPC teostanud investeeringuid maavarade kaevandamise ja ehitusmaterjalide tootmisesse ning osutab ärikeskuse teenuseid Bukarestis 1st Office vahendusel,“ märkis IPC Real Estate juhatuse liige Siret Soom.

Eestis on kinnisvaratrend languses, kuidas on Bukarestis ja Rumeenias üldine turuseis? „Seal ikkagi veel tõuseb. Seal on hetkel aasta 2002 või 2003. Pakkumisi on oluliselt vähem kui nõudlust. Nende muutused hakkasid peale ju oluliselt hiljem. Praegu on olukord endiselt aktiivne ja äripinnad on kõik aasta ette ära broneeritud,“ kirjeldas Aaviksoo Rumeenia turusituatsiooni.

Kas Eestis langutrendis oleval kinnisvaramaastikul võiksid arendajad jõulisemalt arendada näiteks just Rumeenias? „Eks igaüks teeb otsuseid ise, aga ma ei näe küll põhjust, et kuskile teisele turule liikuda, tootlused on seal head,“ lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt