20. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Aaviksoo: investorite esialgsed investeeringud kahekordistusid

IPC Esimene Rumeenia Emissioon teostas eelmisel nädalal esimesed tagasimaksed investoritele mahus 3,2 miljonit eurot, partner Peep Aaviksoo sõnul kahekordistus investorite esialgne investeering kahe aastaga.

IPC poolt kaks aastat tagasi alustatud IPC Esimene Rumeenia Emissioon investeerimisprogrammi raames soetati 2006. aastal kaks korterelamute arendamiseks sobilikku kinnistut Rumeenia pealinnas Bukarestis. Projektide Newton Towers ja Celsius Apartments planeeritud kogumahuks on 420 korterit. Projektide arendusprotsessi käigus töötati välja arhitektuurne lahendus ning saadi kohalikult omavalitsuselt ehitusluba, misjärel alustati projektidest väljumist.

9. mail 2008 müüdi 120 korteriga projekti Celsius Apartments. IPC investeering projekti oli 1,25 miljonit eurot ning müügihinnaks kujunes 3,27 miljonit eurot. Vastavalt investeerimisprogrammi emissiooniprospektile tehti eelmisel nädalal esimesed tagasimaksed investoritele summas 3,2 miljonit eurot.

Aaviksoo sõnul on Rumeenia kinnisvaraturu olukord kardinaalselt erinev Eesti turu tänasest seisust. „Õigel ajal tehtud investeeringud on meie investoritele taganud hea tootluse ning näeme häid investeerimisvõimalusi kinnisvarasektoris ka järgmiste aastate jooksul,“ ütles Aaviksoo. „Investorite tehtud esialgne investeering IPC Esimene Rumeenia Emissioon programmi raames on kasvanud kahe aasta jooksul kahekordseks.“

IPC Esimene Rumeenia Emissioon investeerimisprogrammi kogumaht on 4,55 miljonit eurot. Investoriteks on eeskätt suuremate pankade privaatpanganduse kliendid, pensionifondid ning eraisikud. IPC Real Estate jätkab teiste investeerimisprogrammide raames kinnisvaraarendus- ja investeerimisprojektidega Rumeenias. Sihikule on võetud eeskätt Bukarestist väiksemad linnad ja turismipiirkonnad, nagu Timisoara, Brasov, Iasi jt. Momendil on käimas uute investeerimisprogrammide ettevalmistamine.

IPC Investment Group on valdavalt Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aktiivselt Rumeenias ning teostab investeeringuid erinevateese valdkondadesse. Ettevõtete gruppi kuulub kinnisvarainvesteeringute ja –arendusega tegelev IPC Real Estate, maavarade kaevandamise ja ehitusmaterjalide tootmisega tegelev Nordic Stone ning ärikeskuse teenuste osutamisega tegelev 1st Office. Grupi auditeerimata varade maht oli eelmise aasta lõpu seisuga 24,9 miljonit eurot ning omakapital 3,5 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt