Sakala muutus Solariseks

Hille Tressum 27. mai 2008, 17:29

Täna pandi nurgakivi Tallinna südalinna
Rävala puiesteele ehitatavale uuele kultuuri- ja vabaajakeskusele, mis sai Soome
tuntud “karjuva” meeskoori Huutajat saatel nimeks Solaris. Uus keskus valmib
2009. aasta sügisel.

Solarise keskuse juhatuse liikme Peeter Rebase sõnul oli tänane nime- ja nurgakivitseremoonia esimene samm keskuse kujundamisel uueks Tallinna linnakultuuri südameks.

Mehe sõnul on Solarise keskus mõeldud kultuurihuvidega inimestele, kes hindab kaasaegset meelelahutust ja vaba aja veetmise võimalusi.

„Meie ambitsioon on luua siia uus linna süda – koht, kus toimub alati midagi põnevat. On selleks siis kontsert, teatri- või tantsuetendus, kunstinäitus, uudne 3D-kino või PÖFFi festival,” kommenteeris Rebane.

Solarise nime ja visuaalse identiteedi looja, bränding-agentuuri Identity tegevjuhi ja konsultandi Ants Lusti sõnul töötati mitme kuu vältel läbi sadu nimesid, et leida neist keskusele sobivaim.

“Kui luuakse midagi uut, suurt ja olulist, on uue nime panek igati loogiline lahendus. Solarise keskus ei ole kantud vanadest väärtustest, vaid loob täiesti uue väärtusmaailma. Solarise nimest õhkub soojust, naturaalsust ja päikeselist energiat. Solaris on põlvkondadeülene keskus, kus hakkavad kohtuma nii noored kui vanad,” kirjeldas Lusti keskuse nime saamise tausta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing