SEB Hiina hoiuse intress ületas ootusi

25. juuni 2008, 12:43

SEB maksis jaanilaupäeval välja
investeerimishoiuse "Hiina", mille suurim intress küündis üle 160 protsendi.

"Hiina aktsiaturg on pakkunud viimase kolme aasta jooksul üle ootuste head tootlust. Hiina investeerimishoiust avades olime Hiina aktsiaturu suhtes positiivselt meelestatud, kuid hoiuse lõpptootlus ületas siiski ootusi. Hiina aktsiaturule on mõjunud positiivselt riigi suur majanduskasv ja mõjuvõimu suurenemine maailmas, samuti Hiina kohalike investorite huvi oma aktsiaturu vastu," märkis SEB raha- ja kapitaliturgude jaetoodete müügijuht Kai Kutsar.

Hiina investeerimishoiuse alusvaraks oli Hiina aktsiaturuindeks, kuhu kuulus 25 Hongkongi, Shanghai ja Zhensheni börsidel enimkaubeldud Hiina ettevõtete aktsiat. Investeerimishoiuse pikkus oli kolm aastat, teatas ettevõte.

Investeerimishoiuste Hiina intressid olid järgnevad: Investeerimishoius 10 - Hiina - 56,31 protsenti, Investeerimishoius 11 - Hiina riskipreemiaga - 160,9 protsenti.

Tänaseks on SEB pangas lõppenud 29 erinevat investeerimishoiust, riskipreemiata investeerimishoiuste keskmine tootlus on olnud 8,22% aasta baasil ja riskipreemiaga hoiuste aastane keskmine tootlus 14,52%. "Nagu investeeringute puhul ikka, on ka investeerimishoiustesse investeerimise puhul tähtis investeeringu hajutamine erineva pikkusega ja alusvaraga hoiuste vahel," lisas Kai Kutsar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2008, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing