SEB uue hoiuse tootlus sõltub toorainete hinnast

Mariliis Pinn 02. juuli 2008, 12:12

Investeerimishoiuse “Toorained” alusvaraks
on Standard Poor’s poolt koostatav indeks - Standard Poor’s
Commodity Trends Indicator -, mille tootlus on seotud tooraine hinnamuutustega.

Portfell koosneb 16 toorainest, mis on jaotatud 6 sektori vahel: energia, teraviljad, väärismetallid, baasmetallid, elusloomad ja „pehmed“ toorained, teatas SEB.

„Indeksi koostamisel jälgitakse iga tooraine hinnaliikumise trende ning selle alusel otsustatakse, kas konkreetses tooraines võetakse pikk positsioon, kus saadakse kasu tooraine hinnatõusust või lühike positsioon, mille puhul saadakse kasu tooraine hinnalanguselt,“ selgitab SEB raha- ja kapitaliturgude divisjoni jaetoodete müügijuht Kai Kutsar.

„Ainuke toorainesektor, milles lühikest positsiooni ei võeta, on energia, kuna tegemist on jätkuvalt suure nõudlusega ja piiratud tootmismahtudega toormega. Kuna antud investeerimishoiuse alusvara teenib tulu toorainete hinnatõusult, siis annab see hea võimaluse inflatsiooniriski maandamiseks, kuna enamasti põhjustab just toorainete hindade tõus suurt inflatsiooni," jätkas Kai Kutsar.

Investeerimishoiuste alguskuupäev on 5. august 2008 ning pikkus 1 aastat, 11 kuud ja 21 päeva. Investeerimishoiust "Toorained" saab sõlmida Eesti kroonides, USA dollarites ja eurodes.

Hoiusumma säilimine on 100% garanteeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2008, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing