Kruuda: osad otsivad eneseteostust, teised aga toitu lauale

Hille Tressum 04. juuli 2008, 16:56

Suurettevõtja Oliver Kruuda sõnul meenutab
Eesti elu Maslowi püramiidi. Osad otsivad eneseteostust, teised aga vaid toitu
lauale.

Meedia- ja kommiärimees Oliver Kruuda arvates meenutab Eesti elu Maslowi püramiidi: ühed otsivad eneseteostust, teised aga toitu lauale. Keskerakonna majanduskonverentsil ettekandega esinenud Kruuda sõnul võib praegust olukorda majanduses pidada sõjaks, mille Eesti on kaotanud.
„Kui majanduses käib sõda, siis selle sõja oleme kindlasti kaotanud,“ tõi Kruuda näite. Tema sõnul on väga oluline finantsvahendite kättesaadavus, mis praeguseks hetkeks, võrreldes varasemaga, on raskenenud. Ärimehe sõnul on meil äraootav seisukoht, kas raha antakse või ei anta, ning selle üle otsustavad paar vanemat rootsi meest.

"Mis meil praegu on?" küsis ettevõtja. "Meil on heal järjel põllumajandus, loomemajandus st kunstnikud on meil toredad", seisis Kruuda ettekande slaidil. "Lisaks kahele eelnimetatule on meil turism, toidusektor, mis on küll rootslaste kontrolli all, kuid siiski arvestatav. Meie Nokiaks peetud e- riik."

Samuti märkis ärimees, et eelmisel aastal kogus tuure vanametalli ja puidueksport. Siiski tõdes mees, et impordime kaupu oluliselt rohkem, kui ekspordime.

Kruuda ettekandest ei puudunud maailmas kirgi küttev nafta hind. „Meie naaber on naftaturul üks suurimaid mängijaid. Eelmise aasta trend näitas, et Venemaa on tootmises Saudi-Araabiast ette läinud. Venemaa teenib nafta pealt kordades rohkem, kui on Eesti riigi SKP,“ rääkis Kruuda. „Mina tahan olla Lumaniga sõber, kuna tema ettevõte on suurem, tublim jne. Ma ei arva, et peaksin ta kallal norima või tast halba rääkima,“ näitlikustas Kruuda Eesti-Vene suhteid, lisades, et suuremaga tuleks olla tolerantsem.

Et kõikidel paremini läheks, soovitab Kruuda maailmas lahtiste silmade ja kõrvadega ringi käia, häid ideid koguda ning neid teostama asuda. Samuti rõhutab Kruuda, et ei ole vaja otsida põhjusi, miks ei saa ühte või teist asja teha, vaid lihtsalt riskida ja teha. Oluline on koostöö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing