Ansip: Vahemereliit suurendab stabiilsust Euroopa Liidu ümbruses

Mariliis Pinn 14. juuli 2008, 08:52

Peaminister Andrus Ansip ja välisminister
Urmas Paet osalesid Pariisis toimunud Euroopa Liidu ja Vahemere partnerluses
osalevate riikide kohtumisel, kus kiideti heaks Vahemere partnerluse
edasise tugevdamise põhimõtted, mis peavad suurendama Euroopa Liidu koostööd
lõunanaabritega.

Senisest tugevamat koostööd nähakse eelkõige regionaalsete projektide elluviimise teel, teatas valisuse kommunikatsioonibüroo.

„Vahemereliit on uus vorm Euroopa Liidu naabruspoliitika elluviimisel. President Sarkozy algatus Euroopa Liidu ja Vahemeremaade koostöö tugevdamisest on oluline ka Eestile,” sõnas peaminister Andrus Ansip.

„Praktiliste probleemide lahendamisele orienteeritud koostöö aitab kaasa ka regioonis valitsevate poliitiliste pingete vähendamisele ja suurendab sellega stabiilsust Euroopa Liidu ümbruses,” lisas Ansip.

Vahemereliidu töö korraldamiseks nähakse ette Vahemere partnerriikide esindajate aktiivsemat osavõttu nii koostöö juhtorganite kui ka igapäevase töö korraldamise tasandil. Projektide elluviimiseks luuakse sekretariaat, samuti hakkab tööle Brüsselis alaliste esindajate töögrupp.

Vahemereliidu projektide rahastamiseks kavatsetakse kasutada nii erakapitali kui ka EL naabruspoliitika vahendeid.

„On oluline, et Euroopa Liit annab oma panuse julgeoleku ja jõukuse suurendamiseks nii lõunas kui idas,” kinnitas minister Paet. Näitena võib tuua elatustaseme erinevuste vähendamise põllumajanduse arendamise teel. „Impordipiirangute kaotamine Euroopa Liidus annab meile odavamaid toiduaineid ning enam tööd Vahemere lõunakalda inimestele ja sellega ka lootuse tulevikuks,” sõnas Paet.

Kohtumisel kiideti heaks Horvaatia, Montenegro, Bosnia-Hertsegoviina ja Monaco taotlused osaleda Vahemereliidu koostöös. Ministrid toetasid Egiptuse kandidatuuri Vahemereliidu kaaspresidendiks, Euroopa Liidu poolseks kaaspresidendiks on EL eesistujariik Prantsusmaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing