Vanad Euroopa Liidu maad ei taha Ida-Euroopa tööjõudu

Hille Tressum 17. juuli 2008, 14:24

Saksamaale ei ole oodatud Ida-Euroopa odav
tööjõud enne 2011. aastat. Riigipoolne seisukoht on põhjendatud eelkõige
sellega, et vähema palgaga leppiv immigrant võtab kohalikult elanikult leiva
laualt. Vanadesse Euroopa Liidu maadesse ei ole oodatud ka rumeenlased ja
bulgaarlased.

Ida-Euroopa liikmesriikide kodanikel ei maksa veel niipea unistada tasuvamast tööst ja paremast leivast Saksamaal. Nimelt on riik mures, et odavam tööjõud jätab kohaliku elaniku tööta ja seda hoolimata faktist, et eelmisel kuul langes Saksamaa töötusprotsent 7,5ni, vahendas EUobserver.

Kolmapäeval teatas Berliin, et piirang ei kehti ainult liht- ja oskustöölistele, vaid ka kõrget erialast kvalifikatsiooni omavatele tööleihkajatele.

Kui Euroopa Liit 2004. aastal tervitas kümmet uut liikmesriiki, seadis Saksamaa otsemaid sisse barjääri takistamaks uute liikmesriikide kodanike sissevoolu.

Siiani piiravad vaid neli nn vana Euroopa liikmesriiki Ida-Euroopa tööjõudu ning piirangud on kehtestatud vaid kaheksale kümnest liitujast ehk siis kõigile peale Küprose ja Malta.

Siinkohal tuleks märkida, et käesoleva kuu alguses eemaldas kõne all olevatele riikidele piirangu Prantsusmaa, kuid mitte Rumeeniale ja Bulgaariale, kes liitusid Euroopa Liiduga alles möödunud aastal.

Samuti on oodata Belgia poolt piirangutest loobumist. Pea mitte ükski 15 vana Euroopa Liidu liikmesriikidest ei ole avanud täielikult oma piire töölistele Bulgaariast ja Rumeeniast. Erandiks vaid Soome ja Rootsi. Eelnimetatute eeskuju järgib ka Hispaania, kes loobub piirangutest aasta lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2008, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing