Hansabank Markets: Tallink on raskes olukorras

Mariliis Pinn 18. juuli 2008, 16:41

Hansapank Marketsi sõnul olid Tallinki
kolmanda kvartali tulemused kütusehinna tõusu tõttu oodatult nõrgad, kuid
üldiselt peavad analüütikud seda neutraalseks tulemuseks. Tallinki olukorda
hinnatakse raskeks hetkel.

Uus kiirliin Tallinna ja Helsingi vahel on edukas ja hoiab üleval ettevõtte kasumlikkust. Negatiivse küljepealt olid hoolimata reisijate kasvust Soome-Saksamaa ja Läti-Rootsi tulemused üllatavalt nõrgad. Ettevõttel on hea kaubavedude potentsiaal Läti ja Rootsi vahel, kuid nad on tõsistes konkurentsiraskustes Soome-Rootsi marsruudil. Kaubavedude maht langes kokku 10,8%. Reisijate arv kasvas kokku 4,2%, tõi Hansabank Markets välja olulisi aspekte Tallinki III kvartali tulemustes.

Lisaks kütusehinna kasvule mõjub Tallinkile Hansapank Marketsi analüütikute sõnul ka intresside tõus, euribor on aastaga usinasti kasvanud. Viimasel kvartalil kasvasid Tallinki võlakohustuste intressid 5,6%lt 6,7%ni.

Kuigi Tallink on hetkel raskes olukorras, on Hansapank Marketsi analüütikud firma pikaajalist perspektiivi vaadates positiivsed. Siiski firma lähituleviku väljavaade on nigel ja nad alandavad aktsia hinnasihti. Kuid analüütikute hinnangul kaubeldakse Tallinkiga praegu 40% madalamalt likvideerimisväärtusest ja turg tundub olevat üleliia dramaatiline, seetõttu jäävad oma Tallinki aktsia ostusoovituse juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2008, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing