Äripäev • 22. oktoober 2008 kell 13:21

Kohus kuulutas välja Tarmo Nooti pankroti

Pärnu Maakohus kuulutas välja Tarmo Nooti pankroti ning talle on kehtestatud ärikeeld. Pankrotihalduri sõnul on Noot maksejõuetu.

Noot on varem kaks korda tsiviilkohtus karistada saanud ja tingimisi vangi mõistetud. Tema käe all läks pankrotti Eesti esimene Hyundaide müügifirma.

Pankrotihalduriks määras kohus advokaadibüroo Eipre Partnerid advokaadi Terje Eipre. "Tarmo Noot on pankrotiotsuse edasi kaevanud, kuid haldur nõustub maakohtu otsusega, millega Noot tunnistati maksejõuetuks ja kuulutati välja tema pankrot,“ ütles Eipre, kelle sõnul kuulub pankrotiotsus pankrotiseaduse kohaselt täitmisele. „Seega praegu saab sõltumata pankrotiotsuse edasikaebamisest öelda, et Tarmo Noot on maksejõuetu.“

Noot kinnitas, et on tulnud otsus tema pankroti kohta, kuid ta on selle edasi kaevanud. „Täna ei ole jõustunud kohtuotsust, täna on korrektne öelda niimoodi,“ lisas Noot.

Küsimuse peale tema võlgade kohta Eesti riigi ja eraisikute ees ütles Noot, et ei vasta sellele küsimusele. „Ootame selle ringkonnakohtu otsuse ära, ega siis apellatsioonkaebust niisama ei esitada ja niisama teda vist ka ei menetleta,“ lisas ta.

Kohus soovitas võlausaldajatel hiljemalt kahe kuu jooksul alates pankrotiteate avaldamisest Ametlikes Teadetes (17.09.) teatada haldurile kõigist enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest Tarmo Nooti vastu.

Järgmine võlausaldajate üldkoosolek on võlausaldajate nõuete kaitsmise koosolek, mis peetakse mitte varem kui 1 kuud ja mitte hiljem kui 3 kuud pärast nõuete esitamise tähtaja lõppemist, selgitas Eipre ning lisas, et nõuete esitamise tähtaeg lõpeb 17. novembril. Praeguseks on nõuded esitanud viis võlausaldajat. Esimeseks üldkoosolekuks oli laekunud nõudeid üle 3,3 miljoni krooni.

Hetkel kuum