Roubini: Eesti on finantskrahhi äärel

Kertu Ruus 31. oktoober 2008, 14:28

Eesti on üks tosinast arenevast
majandusest, mis seisab finantskrahhi äärel, ütles New Yorgi Ülikooli juures
asuva Sterni ärikooli professor Nouriel Roubini eile Washingtonis toimunud
seminaril. Roubini mainis ka Lätit, Leedut ja Ungarit.

Maineka majanduseksperdi sõnul mõjutab arenenud turgudel toimuv kogu maailma. Näiteks Islandi puhul on tegu väikeriigiga, kuid ometi oli riigi sisulisel pankrotti minekul süsteemne mõju kogu maailma turgudele.

Roubini ennustas, et lähikuudel läheb pankrotti sadu riskifonde (hedge funds), kes peavad hakkama praeguses halvas turusituatsioonis varasid müüma. Samuti märkis ta, et finantsturud praegu lihtsalt ei funktsioneeri, sest turu tõusud ja langused ei ole loogiliselt seotud uudistega. Näiteks ühel päeval tõusis aktsiaturg 10 protsenti, kuigi samal päeval oli tulnud teade, et tarbijausaldus on poole sajandi kõige madalamale tasemele kukkunud.

Roubini hinnangul ootab meid ees ülemaailmne majanduslangus, kusjuures USAs on seekordne langus viimaste aastakümnete kõige pikem ja järsem.

Nouriel Roubini on olnud üks USA pessimistlikumaid eksperte ning tänaseks on paljud tema viimase aasta jooksul tehtud sünged ennustused ka täitunud. Teda on seepärast isegi nimetatud "üleilmse majanduskriisi prohvetiks".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2008, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing