ÄP fototoimetus • 12. november 2008 kell 22:00

Uudised

Sel sügisel on ka Eestis saadaval lokaalse reovee kogumiseks ja puhastamiseks mõeldud Saksa ettevõtte Otto-Graf GmbH komplekssed Carat S ökomahutid.

Carat S mahutite ja puhastite Baltimaade esindaja Veeseadmed Grupi müügi- ja turundusjuhi Marek Reinolti sõnul on selliste mahutite abil võimalik koguda vihmavett näiteks WC-poti loputuskastis kasutamiseks ning reovesi puhastada tasemeni, et seda on võimalik suunata tagasi loodusesse.

"Kuni kasutame joogivett lillede kastmiseks, auto pesemiseks või WCs, ei tohiks me nuriseda vee hinnatõusu pärast," nendib Marek Reinolt.

Baasmahutite hinnad algavad 15 000 kroonist ning biopuhastid maksavad 37 000 krooni.

Eesti Pandipakend suurendab pandipakendite kokkuostu eest jaemüüjatele makstavaid hüvitisi, mis hakkavad kehtima 1. jaanuaril 2009 ning on siduvad 2011. aastani.

Uute hüvitiste määrade kohaselt makstakse ühekordse kasutusega pressimata plast-, klaas- ja metallpakenditelt automaatvastuvõtu puhul varem kinnitatud hinnakirjast kolm senti ühikult rohkem ehk 30 senti pandiga koormatud pakendilt.

Korduskasutusega klaaspakendite automaatvastuvõtult hüvitab Eesti Pandipakend üheksa senti ühikult enam ehk 36 senti pandiga koormatud pakendilt. Automaatvastuvõtul, mille puhul automaat pressib ühekordse kasutusega pakendi poole väiksemaks, hüvitab Pandipakend 42 senti pandiga koormatud pakendilt, ehk varasemast kuus senti rohkem. Käsitsi vastuvõetavate pakendite hüvitised ei muutunud, jäädes 12 sendile pandiga koormatud pakendi eest.

"Alates suvest on Eesti Pandipakendil olnud ülipinevad läbirääkimised jaemüüjatega, mis päädisid eelmisel nädalal väga keeruka kompromisslahendiga," ütles Eesti Pandipakendi juhatuse esimees Rauno Peeter Raal.

Autor: ÄP

Hetkel kuum