BÖRS: paljudel puhkus läbi, futuurid rohelised

Mait Jüriado 26. detsember 2008, 15:38

Wall Street naaseb tööle. Päev algamas
positiivsetes toonides.

Börsipäeva võidakse alustada veidi alla protsendi plussis, kuigi hommikused andmed näitasid, et pühademüük on kukkunud aastaga 4%. Siiski ka täna on oodata vaiksemat kauplemispäeva, sest osad turuosalised peavad ikka veel pikki pühasid. Muutused futuurides ei prognoosi alati täpselt ette aktsiate liikumisi peale turu avanemist.

USA jaemüük kukkus sellel pühadehooajal aastatagusega võrreldes 4%. Klient hoidis kõige rohkem kokku sellel aastal riiete, elektroonika ning ehete pealt, näitasid SpendingPulse andmed.

General Motors (GM) on eelturul üle 16% plussis. Ford Motor (F) tõusus üle 6%.

New York Times Co. (NYT) aktsiad võivad olla täna liikvel. Ajaleht otsib aktiivselt ostjat oma 17,5%-lisele osalusele New England Sports ventures, mis omab Boston Red Sox pesapalli meeskonda. Barclays prognoosib osaluse väärtuseks 166 miljonit dollarit.

Internetikaubamaja Amazon (AMZN) nimetas oma pühadehooaega parimaks, mis olla sai. Ettevõtte teatel müüsid nad 6,3 miljonit ühikut. Aktsiad eelturul rohetamas 6%.

S P 500 indeks on lühendatud pühadenädalal kukkunud 2,2%. 2008. aastal on kukutud tervelt 41%, kui pangad ning finantsinstitutsioonid on maha kirjutanud või saanud kahjumeid triljoni dollari ulatuses.

Aasias liikusid aktsiaturud erisuunaliselt, mitmeid börsid peavad veel pühasid ja on suletud. Jaapani Nikkei 225 +1,62%. Hongkong oli suletud. Hiina SSC Composite -0,05%, Taiwani TAIEX indeks +0,26%.

Euroopa aktsiaturgudest on enamus turge täna veel suletud. Venemaa Micex -1,16%, RTS -0,92%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 36,3 dollarit barrel ehk +2,7%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. December 2008, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing