Investor Toomas ostis Microsofti aktsiat

14. jaanuar 2009, 16:51

Äripäeva väljamõeldud tegelane Investor
Toomas, kes opereerib pärisrahaga, ostis portfelli 165 Microsofti aktsiat
hinnaga 19,57 dollarit tükist.

Ostupõhjused.

Aktsia on suure kukkumise järel novembri keskpaigast tänaseni kõikunud laias laastus 18 ja 21 dollari vahemikus.

Ettevõttel on korralik juhtkond.

Microsoft on tavaliselt tuntud agressiivsuse poolest, kuid viimasel ajal on Google’id ja teised tõsisemalt püüdmas kanna peale astuda. Opsüsteemi osas talle ilmselt niipea leviku ja turuosa osas vastast ei teki.

Ohuks on üleilmne majanduskriis, kuid ettevõte läheb selle vastu võlavabalt ja 9 miljardi dollari rahaga ja 12 mld dollari ulatuses likviidsete paberitega.

Suur risk ja võimalus on seotud Yahooga.

Täiendav oht on see, et analüütikud on jätkuvalt väga positiivselt meelestatud Microsofti suhtes. Aktsiale on antud 23 ostusoovitust, 10 hoia soovitust ja ei ühtegi müügisoovitust. Samas tulemuste osas on ootused madalad. Majandusaastaks oodatakse ühe protsendist kasvu. Ma ei välistaks, et võib ka tulla kasumi kukkumine, kui olukord läheb majanduses tõeliselt halvaks. Kui aga majandus jalad alla võtab, siis nii madalat kasvuootust on ettevõte suuteline ületama väga kergesti. Aasta käibekasvuks oodatakse kuus protsenti. Ettevõte avaldab kvartalitulemused 22. jaanuaril.

Aktsia ei ole aastast 1987. hinna-kasumi suhtelt kunagi nii madalalt hinnatud olnud, kui praegu. Sellest muidugi üksi ei piisa, et viia aktsia tõusule. Samuti ei tähenda see, et suhtarvu poolt ei pruugiks aktsia edasise kukkumise või kasumi kasvu korral veel soodsamaks muutuda. Ettevõtte marginaalid on alates 1987. aastast hämmastavalt stabiilsed (2000. aasta paiku oli anomaalia).

Suhtarvudest. P/E 10,3, ettevaatav 9,9. Dividenditootlus 2,3%. Hinna-raamatupidamisväärtuse suhe (5,3) ei ole madal (sektori püsi“probleem“, softi tootmiseks ei ole vaja suurt omakapitali). Ettevõte turuväärtus on 176 miljardit dollarit. Aastaga on aktsia kukkunud 41 protsenti, tänavu on tõusnud kaks protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing