Priit Leito: Eesti Pank tänasel kujul on raiskamine

14. jaanuar 2009, 14:57

Eesti Panga ülalpidamine tema tänasel kujul
on sulaselge raiskamine, ütles Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito.

"Praeguses olukorras, kus me teame, et Eestil rahapoliitikat ei ole, pidada üleval nn rahandusministeeriumi analüüsiosakonna jätku selliste kuludega on mõttetu," märkis Leito.

Eesti Panga nõukogu liige Mart Opmann ütles täna, et rahandusministeeriumi prognoosid on poliitilise alatooniga ja keskpanga omad objektiivsemad.

Priit LeitoPriit Leito sõnul võib Opmannil õigus olla. "Küsimus on selles, kas seda prognoosi peaks tegema 240 inimest," ütles Leito. Ta nentis, et Eesti Pangas on ikkagi liiga palju töötajaid.

Priit LeitoKui palju oleks piisav arv töötajaid, selle üle Leito spekuleerida ei soovinud. "Minu meelest teeb suur töötajate arv Eesti Pangas kahte pidi kahju, sest võetakse ära väga head spetsialistid Eesti riigist ja nad teevad tööd, mis riigile väga palju SKPd juurde ei too," selgitas Leito.

Tema sõnul pole situatsioonis, kus headest spetsialistidest on puudus, selline käitumine majanduslikult mõistlik. "Teiseks on nende ülevalpidamine riigile koormav, eriti olukorras, kus räägitakse riigiaparaadi kokkutõmbamise vajadusest, kuid Eesti Pangani ei ole mitte keegi jõudnud," rääkis Leito.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 13:38
Otsi:

Ava täpsem otsing