Ain Seppik: infotund eelarvearutelu asemel

03. veebruar 2009, 15:53

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni
aseesimehe Ain Seppiku sõnul kujunes tänane kohtumine Stenbocki majas oodatud
eelarvearutelu asemel infotunniks.

„Ega me oluliselt targemaks ei saanud. Peaminister oma meeskonnaga suvatses meile ette kanda enam-vähem sedasama, mida ajakirjandus, eriti Äripäev on viimastel nädalatel juba käsitlenud,“ nentis Seppik.

Ülevaate oma prognoosist andsid ka Tööandjate keskliit ja Eesti Pank. Viimase hinnangul ootab Eestit sel aastal 8-10% majanduslangus.

„Mingit arutelu ei olnud, seda peaminister vältis nagu vanakurat välku. Põhimõtteliselt on kärpekohad küll teada, aga millised valikuid on juba tehtud, sellest ei räägitud sõnagi. Selle koha pealt vaikisid nagu haud nii Ivari Padar kui ka peaminister. See paistab Eesti riigis olevat kõige suurem saladus,“ rääkis Seppik.

Tema sõnul on mitmed teisedki asjad endiselt segased, eriti mis puudutab reserve, mida valitsus võib vajadusel ilma parlamendi nõusolekuta kasutada.

Seppik ütles, et kuna sisulist arutelu ei toimunud, tuleb väitlused kärpekohtade üle nüüd maha pidada riigikogu saalis, mis ei ole just kõige parem variant. „Läheb tulistamiseks, sest ega opositsioon ei kavatse rahulikult ja tegevusetult seda pealt vaadata,“ lubas Seppik.

Kavandatav 8 miljardiline kärbe jätab eelarve Maastrichti 3% defitsiidikriteeriumi piirile. „Me oleme praegu 2007. aasta eelarve graafikus, mis oli 80 miljardit, selle aasta eelarve võeti vastu suuruses 97 miljardit, nii et igaüks võib ise arvestada, kui suur siis tegelik puudujääk on,“ ütles Seppik ja lisas, et tema isiklikult eelistaks augu lappimiseks reservide kasutamise asemel laenu võtta ning mõistlikel tingimustel laenu võtmiseks olevat praegu ka viimane aeg. „Kui me sama moodi edasi laseme, jõuame tõenäoliselt IMFi laenude juurde, mis on hoopis teine küsimus,“ hoiatas poliitik.

Seppik avaldas lootust, et kuigi tänasest koosviibimisest arutelu välja kasvada ei lastud, lubatakse opositsiooni info ligi ning võetakse nende arvamust ehk ka kuulda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2009, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing