Aivo Pärn keeldus kohtus ütluste andmisest

13. veebruar 2009, 10:49

Kohtualune Aivo Pärn keeldus kohtus Villu
Reiljani kohtuasjas täna ütluste andmisest, mistõttu loeti ette tema eeluurimise
ajal antud ütlused.

Täna kell 10 algas Harju maakohtus järjekordne istung kohtualuste endise keskkonnaministri ja rahvaliitlase Villu Reiljani, vandeadvokaat Tarmo Silla ja ASi Wipestrex Grupp esindaja Aivo Pärna üle.

Pärn rääkis eeluurimise all, et oli viidud hirmunud olekusse ja sellest võis jääda mulje, et ta on nõus maksma Villu Reiljanile erakonna toetuseks raha.

Peale kohtuprotsessi küsisid ajakirjanikud Pärna käest, miks ta kohtus ütluste andmisest keeldus. Aivo Pärn vastas, et ta ei keeldunud, vaid kasutas oma seaduslikku õigust ning lisaks polnud tal ka midagi uut lisada ja ta otsustas kohtu aega säästa.

Varem on aripaev.ee kirjutanud, et süüdistuse kohaselt antud asjas nõudis Villu Reiljan keskkonnaministrina Tallinnas Rävala puiestee 8 kinnisasja müügi käigus vandeadvokaat Tarmo Silla vahendusel Wipestrex Grupp esindajalt Aivo Pärnalt 1,5 miljonit krooni pistist.

Uurimise andmetel saanuks Pärna äriühing pistise maksmise korral Rävala kinnisasja omandada soovitud tingimustel ning ühtlasi oleks tagastatud Wipestrex Grupilt ära võetud 31,5 miljonit krooni tagatisraha ning OÜ Realway tagatisraha 31,5 miljonit krooni. Kohtus keegi asjaosalistest ennast süüdi ei tunnistanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing