Fotod: prokurör peab Pärna süüd tõendatuks

23. veebruar 2009, 11:35

Prokurör Triin Bergmann ütles tänasel
kohtuistungil, et kuna ärimees Aivo Pärn pidas pistise andmise küsimustes
läbirääkimisi, peab ta tema süüd tõendatuks.

"Pole välistatud, et Pärnal pole detailid enam meeles, kuna kohtumisi oli palju ja (pistiseks - toim) küsitud summad olid erinevad," rääkis Bergmann. Prokurör lisas, et pole ka selge, milline ettevõte oleks endise keskkonnaministri Villu Reiljani kodupartei toetamisena altkäemaksu maksnud.

"Kohtumisel Reiljaniga sain aru, et raha küsitakse Rahvaliidule ja raha küsimine oli õige. Fakt on see, et raha küsiti ja käisin seda üle küsimas," luges prokurör oma paberitest. Pärn rääkis uurimisorganitele, et aeg-ajalt ikka küsitakse ärimeestelt magusate tehingute puhul, et nad parteisid toetaks.

Bergmann sõnas: "Pole teada, kas Reiljan ja Pärn kohtusid Tartus konservitehase juures kas juuli lõpus või septembris, pigem juulis. Pärn ütles (seal - toim) Reiljanile, et nad ei toeta erakonda."

Rahaliikumist pidi aitama korraldada Hillar-Peeter Luitsalu. Pärn ei mäletanud, millal 1 miljonist sai 1,5 miljonit krooni. "Pärna mäletamine võib olla seotud sellega, et peale tehingut käis Luitsalu või Sild peale, et 1,5 miljonit krooni tuleb ikka ära maksta," selgitas prokurör.

"Ma ei välista, et Sillal (advokaat Tarmo Sild - toim) võis jääda mulje, et ma olen nõus Reiljani erakonda toetama," tsiteeris prokurör Pärna räägitut. "Kartsin, et Reiljan võtab tagatisraha ära ja selle tõttu läheb Wipestrex Grupp pankrotti. Mul ei ole sellist raha, et Eesti riigiga kohut käia. Mul endal polnud mingit soovi nõustuda, kuid võisin lõõpida."

"Pole välistatud, et Pärn tahtis omandada Rävala pst 8 kinnistut võimalikult soodsalt, 380 miljoni krooniga, ja ta jättis mulje, et on nõus läbi rääkima ja võibolla ka (pistist - toim) maksma. Pärn oli ikka arvamusel, et see raha tuleks ära viia ja seda ta korduvalt ka oma äripartneritele kinnitas," lisas naine.

Ärimees Aivo Pärn loobus kohtus ütluste andmisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 19:13
Otsi:

Ava täpsem otsing