Jaan Männik: kokkuhoiunumbriteni ei jõutud

04. märts 2009, 11:20

Eile toimunud korralisel koosolekul andis
Eesti Panga nõukogu juhatusele ülesande koostada kokkuhoiuplaan, mis hõlmab ka
personalikulusid ja juhatuse töötasusid, ent konkreetsete numbriteni ei
jõutud.

"Istungil mingisugustest kokkuhoiunumbritest juttu ei olnud. Kui aus olla, ma usun, et juhatusel pole veel endal ka seda olemas, aga nad tegelevad sellega," ütles nõukogu esimees Jaan Männik telefonis. "Minu meelest on tähtis, et seda asja tehakse."

Juhatuse kinnitusel on tegevuskava juba ettevalmistamisel ja esitatakse nõukogule järgmiseks istungiks, seisis tänases panga väljastatud teates.

Männik märkis, kui varemalt on juttu olnud vaid üksikutest palganumbritest, siis nüüd on nii nõukogu kui juhatuse vahel olemas konsensus, et tuleb ka laiemalt kulusid üle vaadata. Samas möönis ta, et kokkuhoiuplaanist rääkides peab olema realist ja oskama näha, mis on suuremad ja mis väiksemad küsimused.

Palkadest ja Eesti Panga kuludest suurem probleem on Männiku hinnangul Eesti ja maailma majanduse areng üldse, mis sai esimese päevakorrapunktina üles võetud ja kus juhtkond nõukogule oma nägemust tutvustas. "Ei olnud otseselt midagi väga uut," vastas Männik küsimusele, kas oli ka uut informatsiooni.

„Krediitkaartide küsimus ei ole otseselt nõukogu küsimus,“ väljendas Männik oma isiklikku seisukohta, vastates Äripäeva küsimusele, kas ka see teema nõukogus arutlusele tuli. "Juhatus ütles, et nad vaatavad ka terve selle krediitkaardi kompleksi üle. Nii palju oli juttu."

Männik toonitas, et krediitkaartide teemat pole mõtet Eesti Panga kulude mahu kõrval üle paisutada. "Loomulikult tuleb juhatusel vaadata, mis on juhtunud ja kas on vaja midagi muuta," nõustus Männik.

Miks on Eesti Pank suletud institutsioon, mis ei ole valmis avaldama näiteks lähetuskulusid ega tulemustasusid? Männiku kinnitusel ei olnud see teema nõukogu koosolekul üldse üleval. "Ma leian, et selle teema puhul võiks juhtkonnaga kontakti võtta. Nõukogu on järelevalveorgan ja meie ei juhi panka. Mis informatsiooni pank annab või ei anna, on siiski juhtkonna vastutada," kommenteeris nõukogu esimees.

Männikule andis nõukogu uus koosseis positiivse elamuse. "Kõige rohkem meeldis uue nõukogu energia, kuidas iga päevakorrapunkti kohta olid küsimused ja tekkisid arutelud," tõdes ta. "Nõukogu koosolek kestis neli tundi."

Auditeerimata andmetel oli Eesti Panga tegevuskulu möödunud aastal 358 miljonit krooni ja kasum 1 247 miljonit krooni. Lisaks anti istungil nõukogule ülevaade Eesti Panga 2008. aasta eelarve täitmisest. Samuti esitati siseauditi osakonna 2008. aasta töö aruanne. Eesti Panga nõukogu kinnitas laulu- ja tantsupidude traditsioonile pühendatud meenemüntide kujunduse.

Järgmine Eesti Panga nõukogu istung toimub 31. märtsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing