Läti sai uue valitsuse

12. märts 2009, 15:53

Läti seim kinnitas täna ametisse uue
valitsuse, mille juhiks on endine rahandusminister ja europarlamendi saadik
Valdis Dombrovskis.

Uue valitsuse poolt hääletas 67 ja vastu 21 parlamendi saadikut.

Peaminister esindab seni opositsioonis olnud paremtsentristlikku parteid Uus Aeg. Koalitsiooni kuuluvad veel Rahvaerakond, Roheliste ja Põllumeeste Liit, Kodanike Liit ning partei Isamaale ja Vabadusele. Koalitsioonil on 100kohalises parlamendis 64 kohta.

Uue valitsuse rahandusministriks saab endine peaminister Einars Repše ja majandusministriks Artis Kampars. „Uusi nägusid“, kes varem ministriametit pidanud ei ole, on Läti meedia andmeil uues valitsuses neli. Tegemist on Läti arvult 15. valitsusega 1991. aastast.

Kolmapäeval allkirjastasid valitsusparteid koalitsioonileppe, mille põhjal majandusleht Biznes Baltija nimetas Läti uut valitsust kõige „ebaturumajanduslikumaks ja mitteliberaalsemaks“, mida taasiseseisvumise ajal on nähtud. Kriitika põhjustas muuhulgas riigi rolli kasv majanduses ning telekommunikatsioonifirmade LMT ja Lattelekom erastamise päevakorrast mahavõtmine.

Uue valitsuse esmaseks ülesandeks saavad täiendavad eelarvekärped. Ühtlasi loodab Dombrovskis leevendada IMFi eestvedamisel sõlmitud rahvusvahelise abilaenu tingimusi.

„Ma olen optimist ja näen, et majandusel on võimalus tänastest probleemidest üle saada. Selleks on aga vaja ühiskonna, ettevõtjate ja kõigi elanike toetust, nõu ja solidaarsust,“ ütles Valdis Dombrovskis täna parlamendis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2009, 12:25
Otsi:

Ava täpsem otsing