Läti ei saanud IMFilt uut laenuosa kätte

02. aprill 2009, 11:24

Lätil jäi läinud kuul Rahvusvaheliselt
Valuutafondilt saamata 200 miljonit eurot, kuna valitsus ei suutnud eelarves
teha vajalikke kärpeid, ütles peaminister Valdis Dombrovskise
pressiesindaja.

IMF jättis laenuosa välja maksmata, kuna Läti eelmine valitsus ei kärpinud eelarvet kooskõlas 7,5 miljardi euro suuruse rahvusvahelise abilaenu tingimustega, ütles agentuurile Bloomberg peaministri pressiesindaja Liga Krapane.

Ka järgmist laenuosa Euroopa Komisjonilt – ühte miljardit eurot juunikuus – ei maksta välja enne, kui Läti on suutnud oma riigieelarve defitsiidi kärpida 5%le SKPst, ütles Krapane.

„See episood suurendab tõenäosust, et uus valitsus hoiab kinni abilaenu tingimustest,“ ütles Nordea Marketsi analüütik Annika Lindblad.

Juuniks vajalikud eelarvekärped võivad keskpanga hinnangul küündida ligi 750 miljonile latile. Ajalehele Dienas Bizness antud intervjuus ütles Dombrovskis, et IMF ei ole valmis rahastama „oluliselt suuremat“ defitsiiti kui 5% SKPst.

Läti riiki ähvardab pankrot, kui abilaenu väljamaksed külmutatakse, ütles Dombrovskis märtsi alguses antud intervjuus.

"Dombrovskise kommentaari tuleb vaadata poliitilises kontekstis, kus ta tahab oma koalitsioonipartneritele 100% selgeks teha, et kui valitsus ei suuda kiiresti drastilisi kokkuhoiumeetmeid kokku leppida, lõpeb riigil raha lihtsalt otsa," ütles Danske Banki analüütik Lars Christensen.

Viiest parteist koosneval valitsuskoalitsioonil tuleb kärped kokku leppida lähenevate kohalike ja Euroopa Parlamendi valimiste eel, kirjutas Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. April 2009, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing