Sõõrumaa on toetussummasid vähendanud

04. aprill 2009, 13:30

Metseen Urmas Sõõruma peab igati
loogiliseks, kui raha on vähem käes, saavad tema heategevusprojektid ka vähem
raha.

„Kindlasti,“ teatas Sõõrumaa Raadio 2 saates "Ülekuulamine" ajakirjaniku küsimuse peale, kas ta on olnud sunnitud oma toetusprojekte koomale tõmbama. Põhjenduseks tõi Sõõrumaa vähema raha olemasolu, millest tulenevalt on ka igati loogiline väiksema raha eraldamine oma projektidele. Kunstile ja kultuurile on raha eraldamine Sõõrumaa hinnangul üldiselt umbes kolmandiku võrra vähenenud.

„Ausalt öeldes ei ole päris kursis, kuidas jagatakse raha kultuurile ja kunstile, aga alati on nii, et seda tehakse vähe, kas vaadata seda spordi või kultuuri poole pealt,“ uskus mees. „Eks jagajad teavad ise kõige paremini.“
Kunstiga on Sõõrumaa hinnangul natuke lihtsam, kuna kunst on pikaajalisem ja selle väärtus selgub hiljem. Spordis on aga tema sõnul teistmoodi. „Kui kahe aastaga ei suuda tulemusi saavutada, siis oled läinud,“ arvas Sõrumaa toetuse ärakukkumise tõenäosuse kohta spordis.

Sõõrumaa uskus, et riik peaks oma valikud tegema, aga andekamaid võiks ikka „poputada“. Selle kohta, mis on hetkel Sõõrumaa prioriteedid toetamisel, ütles metseen, et tal on juba oma toetusvaldkonnad ja -projektid välja kujunenud. „Mul on oma heategevusfond, mis toetab vähekindlustatud lapsi,“ rääkis Sõõrumaa. Samas on ta enda sõnul sporti mitmel rindel toetanud.

Kuidas peaksid kunsti- ja kultuuriloojad toetajaid otsima, arvas Sõõrumaa, et see on igas valdkonnas nii, et esimesed numbrid elavad ehk ise ära, järgmised numbrid ehk elavad toetajate abil ära ja nõrgemad peavad kas valdkonda vahetama või on sunnitud välja surema. „Elus on karmid seadused,“ nentis ärimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2009, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing