Tallinn toetab ka uusi inimesi palkavaid suurfirmasid

06. aprill 2009, 15:34

Tallinna linn hakkab toetama ka uusi
töötajaid palkavaid suuri ettevõtteid, teatas linnavalitsus.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul täiendatakse uute töökohtade loomise toetuse taotlemise ja menetlemise korda, mille eesmärk on laiendada toetuse taotlejate sihtrühma ning suurendada toetuse eraldamise piirmäära. Taotleva ettevõtte maksimaalset töötajate arvu tõstetakse 30-lt 250ni ning vähendatakse eraisikute osakaalu nõuet äriühingu omanikeringis 100%-lt 51%-le.

"Linnalt mitteeluruumi üürivad ettevõtted, kes loovad vähemalt kolm uut töökohta, saavad taotleda kaheks aastaks üürihinna alandamist kuni 20%. Ettevõtted, kelle kasuks on linn aga seadnud linna maale hoonestusõiguse ning kes loovad vähemalt viis uut töökohta, saavad taotleda kaheks aastaks hoonestusõiguse tasu vähendamist kuni 20%," märkis Mutli.

Ühtlasi jätkab linn rahaliste toetusmeetmetega: stardiabi, koolitustoetus, stipendium välisriigis koolitamiseks, praktikajuhendaja toetus, uute töökohtade loomise toetus, messitoetus, patenditoetus ja ettevõtlusklastrite toetus. Abilinnapea Mutli sõnul on praegu oluline toetada nii alustavaid kui ka olemasolevaid ettevõtteid. "Toetusmeetmed on suunatud uute ettevõtete ja töökohtade loomisele ning olemasolevate ettevõtete konkurentsivõime parandamisele," sõnas ta.

Tallinna abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale pakub raskustesse sattunud linlastele ja ettevõtjatele 41 abimeedet kuues olulises valdkonnas, teatas linnavalitsus. Tänavu on toetustele planeeritud üheksa miljonit krooni, tuleval aastal 12 mln kr.

Ühtlasi korraldab linn teabepäevi, seminare ja koolitusprogramme alustavatele ja väikeettevõtjatele. "Noorte ettevõtlikkuse suurendamiseks oleme käivitanud koostöö Tallinna kõrgkoolidega, mille raames esinevad ülikoolides regulaarselt linna ettevõtluskonsultandid," lausus Mutli. "Samuti korraldatakse gümnaasiumiõpilaste kohtumisi ettevõtjatega, et jagada ettevõtja kogemust juba kooliealistele," lisas ta.

Tänavu plaanitakse abipaketi tegevuste elluviimiseks 136,4 mln kr ja järgmisel aastal 174,9 mln kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2009, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing