Tallink: eesmärgiks töökohtade ja palgataseme säilitamine

16. aprill 2009, 17:10

Tallink Grupi investorsuhete juht Margus
Schults kinnitas, et ettevõtte personalipoliitika üks eesmärk on töökohtade ja
palgataseme säilitamine, mistõttu on asutud ametiühinguga läbirääkimistele
palgatõusude edasilükkamiseks.

Tallink Grupi investorsuhete juht Margus SchultsPersonalipoliitika osas on meie eesmärgiks töökohtade ja palgataseme säilitamine, selleks oleme astunud ametiühinguga dialoogi täiendavate palgatõusude edasilükkamiseks,“ Tallink Grupi investorsuhete juht Margus Schultsvastas Schults küsimusele, kuidas kavatseb Tallink personalikulusid vähendada, eriti veel pärast seda, kui äsja tõsteti töötajate palku.

Tallink Grupi investorsuhete juht Margus SchultsKui palju võiks Tallink intresside alanemisest võita järgmisel poolaastal, ütles investorsuhete juht, et selleks peaks suutma ette ennustada ka euribori arengut. „Esimesel poolaasta jooksul toimunud euribori languse mõju jõuab meieni 3-6 kuuse viivitusega. Samas näitas ka juba esimene poolaasta positiivset tendentsi - kui laenumaht kasvas 18 protsenti, siis intressikulu 15 protsenti,“ märkis Schults.

Rootsi krooni nõrgenemine mõjutas Schultsi sõnul erinevaid liine erinevalt, sest ettevõte kasutab liinidel arveldusvahendina mitmeid valuutasid. „SEKi nõrgenemise mõju avaldus rohkem liinidel, kus selle kasutamise osakaal oli suurem. Soome-Rootsi liini tulemused olid edukamad ka seetõttu, et langus kaubaveomahtude osas oli seal väiksem,“ selgitas ta.

Schults ütles, et üheks suuremaks kaubaveo lõikes vähenenud kaubagrupiks on ehitusmaterjalid. Kaubavedude vähenemine on seotud üldise majanduslangusega maailmas, toonitas ta.
Kütusekulude vähenemine 234 miljoni krooni võrra oli Schultsi sõnul arvestatav, kuid tulude vähenemine ei lasknud antud faktoril suuremat mõju avaldada.

„Arvestades asjaolu, et kütusehinnad olid oluliselt kõrgematel tasemetel eelmise majandusaasta teisel poolaastal ja eeldades tänaste hinnatasemete püsimist, on oodatav kütusehindade langusest tulenev kulude vähenemine veelgi suurem käesoleva majandusaasta teises pooles võrreldes eelmise majandusaasta teise poolaastaga,“ kordas Schults juba majandusteates öeldut.

Mis oli Saksamaa-Soome liini reisijate arvu vähenemise põhjuseks võrreldes eelmise majandusaastaga, ütles Schults, et see oli veomahtude vähendamine ühe laeva prahtimise näol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2009, 18:25
Otsi:

Ava täpsem otsing