Briti majandus on halvimas seisus pärast Teist Maailmasõda

22. aprill 2009, 18:12

Suurbritannia majandus on halvimas seisus
pärast Teist Maailmasõda, rahandusminister Alistair Darlingu hinnangul on
käesoleva aasta majanduslanguseks prognoositud 3,5 protsenti.

Rahandusminister avalikustas täna parlamendis meetmed, kuidas päästa majandust üleilmse surutise ajal, vahendasid ERR uudise "Aktuaalset kaamerat".

Üheks peamiseks muudatuseks alates järgmise aasta aprillist on, et üle 150 000 naela aastas teenivad inimesed peavad hakkama maksu maksma 50 protsenti.

Rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt langeb briti majandus sel aastal 3,5 protsenti, mis on viimase aja üks rängimaid languseid, kuid Darlingu sõnul peaks aasta lõpus olukord pisut paranema.

Britid võtsid üle ka Saksamaa eeskuju autotööstuse aitamiseks - igale inimesele, kes vahetab vanema kui 10 aastase auto uuema vastu, annab riik 2000 naelsterlingit ehk umbes 35 000 Eesti krooni.

Juba keskööst tõstetakse aga alkoholi ja tubakatoodete aktsiisi 2 protsendi võrra, mis keskeltläbi tähendab viie sendilist hinnatõusu tarbija jaoks. Rahandusminister Darlingu sõnul peaks see meede andma üle kuue miljardi naela järgneva kolme aasta jooksul.

Töötus on viimaste kuudega kasvanud kardetust vähem ja praegu ei ole tööd 2,1 miljonil inimesel. See on suurim tööpuudus pärast Tööpartei võimuletulekut 12 aastat tagasi. Neist kaks kolmandikku on end registreerinud töötu abiraha saamiseks.

Opositsioonilise konservatiivide liidri David Cameroni hinnangul tõestab Darlingu esitletu vaid seda, et valitsuse senised majandusmeetmed ei ole töötanud. Cameroni arvates on nüüdseks selge, et see valitsus ei saa oma tööga hakkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing