Sotsid tahavad tõsta tulumaksu

19. mai 2009, 17:31

Riigieelarve tulude suurendamiseks tegid
sotsiaaldemokraadid ettepaneku tõsta tulumaksu.

"Sotsiaaldemokraatliku erakonna ettepanekut uues majandusolukorras läbi vaadata maksupoliitika toetas oma viimasel Eestis viibimisel ka IMFi missioon," seisab sotside juhatuse tänases avalduses.

Ühtlasi avaldas sotsiaaldemokraatide juhatus muret, et Reformierakonna ja IRLi tekitatud valitsuskriisi tõttu pole valitsus suutnud õigeaegselt tasakaalustada riigieelarve kulusid ja tulusid. "Juhatus tunnustab sotsiaaldemokraatidest ministrite tööd, kes kõik on erinevalt mitmest Reformierakonna ja IRLi ministrist oma valdkonnas vajaliku kulude kokkuhoiu saavutanud ning suutnud teha raskel ajal õigeid otsuseid," teatasid sotsid.

Sotsid on vastu eilses valitsuskabinetis tehtud paremparteide ettepanekutele alandada tulumaksuvaba miinimumi ja vähendada pensione, sest need mõjutavad rängalt kõige väiksema sissetulekuga inimestele.

"Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus nõuab peaministrilt selget vastust küsimusele, kas praegune valitsusliit jätkab või mitte. Just peaminstri otsustusvõimetus on halvanud valitsuse töövõime ning enne selguse saamist praeguse valitsusliidu jätkamise või uue valitsusliidu moodustamise osas kaotab Eesti riik lubamatult aega vajalike otsuste tegemiseks ja riskib tõsise sotsiaalse kriisi tekkimisega," teatasid sotsid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2009, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing