Toomas Lepa Kalev Sport ametlikult pankrotis

02. juuni 2009, 10:52

Harju maakohus kuulutas eile välja endise
ETV peadirektori Toomas Lepa juhitud OÜ Eesti Spordikanal pankroti. Määrus
kuulub viivitamatult täitmisele, kirjutas Ametlikud Teadaanded.

Toomas Lepp peab kohtus vandega kinnitama vara ja võlgade nimekirja õigsust ning kui ta vande andmisele ei ilmu, on kohtul õigus teda trahvida.

Kohus nimetas ettevõtte pankrotihalduriks Andres Tootsmani ning määras esimeseks võlausaldajate üldkoosolekuks 17. juuni. Määrusele võib esitada määruskaebuse võlgnik või pankrotiavalduse esitanud võlausaldaja Tallinna ringkonnakohtule Harju maakohtu kaudu 15 päeva jooksul.

Eesti Spordikanalil on praegu ka väike maksuvõlg riigi ees summas veidi alla 300 000 krooni, millele lisandub intress.

Kalev Spordi telekanali juhid eesotsas Toomas Lepaga jõudsid aprillis tõdemuseni, et investori leidmine pole tõenäoline ja see toob kaasa OÜ Eesti Spordikanal pankrotimenetluse algatamise. "Väikesest kanalist nii palju huvitatuid ei ole. Rootsi firmad ütlesid otse: Baltikumi raha paigutamine on neile keelatud ja niikaua, kuni krooni kurss on kunstlikult kõrge, keegi siia eriti investeerida ei taha," rääkis Lepp aprillis Postimehele.

Selle aasta veebruaris ostis Toomas Lepa firma Videomeedia Pluss OÜ Oliver Kruudale kuulunud osaühingu Eesti Spordikanal OÜ. Lepa kõrval nimetati kanali teiseks juhatuse liikmeks senine Kalev Spordi sporditoimetuse juhataja Ivar Jurtšenko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2009, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing