Korraline hooldus hoiab auto töökorras

Janek Popell 29. juuni 2009, 00:00

Korraline sõidukite hooldus ja ülevaatus aitab autoparki töös hoida ja vähendada riske, mis tekivad kulumisest tingitud riketest.

Pika analüüsi ja otsustusprotsessi tulemusena soetasime 2008. aastal 25 uut veoautot kandevõimega 10 tonni ja mahutavusega kuni 18 alust. Eelneval aastal olime uuendanud jaotuskaubikute parki üheksa uue Mercedes-Benz Vario kaubikuga, millel on aukartust äratav kandevõime - 3,5 tonni. Uuendamise põhjuseks oli see, et autopargi keskmine vanus oli selleks hetkeks juba 12 aastat ja läbisõidunumbrid väga suured.

Autopargi väljavahetamise eesmärk oli kuluefektiivse ja tasemel klienditeeninduse tagamine ja keskkonnasäästlikkuse suurendamine.

Mainimata ei saa ka jätta autojuhtide töötingimuste ja tööohutuse parandamist. Analüüsi tulemusena otsustasime, et parim variant on Scania. Määravaks kriteeriumiks sai hoolduspunktide tihedus, hoolduse läbipaistvus ja ettevõtte tugev maine kvaliteetse teenuse osutamisel. Teine aspekt, mis kaasnes Scania veokite valimisega, oli keskkonnasäästlikkus heitgaaside eraldumise mõttes.

Coca-Cola Hellenicu jaotusveokid sõidavad kuus keskmiselt 4000 kilomeetrit. Juhul kui autol tekib rike Paides, läheb kõik hoolduste ja korraliste ülevaatuse pealt kokku hoitud raha uue jaotusveoki Paidesse saatmise või alltöövõtja tellimise ning avariilise veoki remondikohta transpordi peale.

Efektiivse, pikaajalise ja keskkonnasõbraliku autopargi toimimine sõltub õigest sõiduki valikust ja sellele järgnevast professionaalsest ja järjepidevast hooldamisest.

Kui aastate eest eeldati veoki valikul vaid selle vastavust keskkonnanormidele, siis praegu on hinnas ka tootja ning müügi- ja teenindusorganisatsiooni keskkonnasõbralikkus.

Investeering uude veokisse võimaldab vedajal lisaks efektiivsemale transpordile vähendada oluliselt keskkonnamõju. Näiteks masinapargi uuendamisel võib väheneda heitgaasides sisalduvate kahjulike ainete hulk üle 80% veoki kohta. Samuti kasutatakse veoki juures võimalikult palju taaskasutatavaid materjale, mida saab veoki eluea lõppedes uuesti kasutada. Hooldus ei piirdu vaid õlivahetusega.

Hooldustööd suurendavad töökindlust, vähendavad ootamatuid seisakuid ning asjatut kulu. Näiteks tihe teenindusvõrk vähendab tühisõitu ning asjatut mõju keskkonnale. Reguleerimis-, hoolde- ja kontrolltööd vähendavad kütusekulu ning säästavad keskkonda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing