Stabreservi II kvartali tulusus 3%

23. juuli 2009, 10:57

Stabiliseerimisreservi selle aasta teise
kvartali tulususeks kujunes 3,05%, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

30. juuni seisuga oli stabiliseerimisreservi varade maht soetusmaksumuses 7,1 miljardit krooni ja turuväärtuses 7,4 miljardit krooni, selgus tänasel valitsuse istungil. Reservi realiseeritud kasum juuni lõpu seisuga moodustas 202,9 miljonit krooni ja realiseerimata kasum 293,4 miljonit krooni. Teises kvartalis laekus riigieelarve seaduse alusel stabiliseerimisreservi 18,8 miljonit krooni.

Stabiliseerimisreserv on üldmajanduslike riskide vähendamiseks mõeldud eelarvepoliitiline abinõu. Samuti kasutatakse stabiliseerimisreservi vahendeid pikaajalist ühiskondlikku tulu toovate investeeringute ja strukturaalsete ümberkorralduste rahastamise stabiilsuse tagamiseks ning sõjalise valmisoleku või mobilisatsiooni läbiviimiseks.

Aruande stabiliseerimisreservi varade koosseisu ja väärtuse kohta seisuga 30. juuni 2009 esitas täna hommikul valitsuse istungil rahandusminister Jürgen Ligi.

Riigil on stabiliseerimisreservi kõrval veel erakorraline pensionireserv mahuga 3,48 miljardit krooni ja omandireformireserv, milles on 450 miljonit krooni. Lisaks on reservid ka haigekassas ja töötukassas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing