BÖRS: USAs uus tõusupõhjus

28. september 2009, 15:07

USA peamised aktsiaindeksid lõpetasid täna
pärast kolme languspäeva viimaks nähtavas plussis. Investoreid meelitas
aktsiaid ostma signaalid ühinemiste ja ülevõtmiste suurenemisest.

Abbott Laboratories ostab umbes 6,6 miljardi dollari eest Solvay SA ravimiüksuse. Abbotti aktsia kerkis enam kui 2,5%. Ka Affiliated Computer Services'e aktsia hind tegi vägevat sõitu (14%), kuna Xerox teatas, et ostab ettevõtte 6,4 miljardi dollari eest. Maailma suurim tervishoiukontsern Johnson Johnson soetab aga 18%-lise osaluse Crucell NVs.

"Ühinemised ja ülevõtmised võivad turud üles viia," kommenteeris KBL Richelieu Gestion analüütik Benoit de Broissia Bloombergi vahendusel. "See näitab, et tööstusettevõtetel on investeerimiseks raha ja nad näevad hinnatasemeid atraktiivsetena. Võime eeldada, et ühinemised ja ülevõtmised jätkuvad," lisas analüütik.

Laiapõhjaline Standard Poor's 500 indeks lõpetas nädala esimese börsipäeva 1,78%-lise tõusuga ehk 1063 punktil, Dow Jonesi tööstuskeskmine kosus 1,28%, maandudes 9789 punkti tasemel ja tehnoloogiaaktsiaid koondav Nasdaq edenes 1,90% ehk 2131 punktini.

Eelmisel nädalal tegid USA börsiindeksid läbi pea viimase kolme kuu suurima languse, kuna USA kinnisvaraturg andis oodatust nõrgemaid taastumissignaale ja kestvuskaupade tellimused valmistasid pettumuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2009, 23:12
Otsi:

Ava täpsem otsing