Tallinna Vesi: analüüs põhineb puudulikul infol

Silvia Kruusmaa 01. detsember 2009, 12:43

Konkurentsiameti pealiskaudne ja puudulikul informatsioonil põhinev analüüs Tallinna Vee kasumlikkusest ei arvesta ettevõtte äritegevuse olulisi aspekte, seisab Tallinna Vee vastuses konkurentsiameti pressiteatele.

Konkurentsiamet esitas ASile Tallinna Vesi eile soovituse pöörduda veevarustuse ja reovee ärajuhtimise teenuse hinna seadusega kooskõlla viimiseks Tallinna linnavalitsuse poole. Konkurentsiamet märkis, et hinnaga tagatud tulukus ei tohi olla põhjendamatult suur.  Samas lõigus kinnitab konkurentsiamet, et hind on kehtestatud ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse alusel kohaliku omavalitsuse õigustloova aktiga, seisab Tallinna Vee börsiteates.

"Ettevõtte hinnangul on tariifid alati kinnitatud vastavuses kehtiva seadusandlusega ja ettevõttele teadaoleva info alusel ei ole ükski pädev organ kinnitanud vastupidist," seisab teates, millele on alla kirjutanud Tallinna Vee juhatuse esimees Ian Plenderleith. "Tallinna Veeni jõudis vastav informatsioon alles viimase 24 tunni jooksul ning meil ei ole olnud piisavalt aega konkurentsiameti  poolt esitatud akadeemilistel alustel teoreetilist analüüsi põhjalikult läbi vaadata."

Konkurentsiamet ei ole pidanud Tallinna Vee teatel tarvilikuks ettevõttega antud analüüsi  ega pressiteate osas  konsulteerida ning selle sisu ettevõttele selgitada või selle õigsust arutada. "Seetõttu ei ole meile vastuvõetav, et kõnealune pealiskaudne ja puudulikul informatsioonil põhinev analüüs avaldatakse ilma ettevõtte äritegevuse olulisi aspekte arvestamata. Samuti ei võta analüüs täiel määral arvesse ettevõtte eelnevaid majanduslikke ja teenuskvaliteeti puudutavaid tegevusnäitajaid, tuleviku investeerimisnõudeid, ega ka antud analüüsi võimalikku mõju aktsionäridele ja pankadele, kes on alates aktsiate Tallinna börsil noteerimisest 2005. a juunis ettevõttesse märkimisväärseid investeeringuid teinud," seisab Tallinna Vee avalduses.

Tallinna Vee majandustegevust analüüsinud konkurentsiamet jõudis järeldusele, et ettevõtte rakendatav veeteenuse hind ei ole kooskõlas ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seadusega, kuna see tagab ettevõtjale põhjendamatult suure tulukuse.

ASi Tallinna Vesi raamatupidamise aastaaruannete alusel kujunes 2007. aastal ettevõtte kapitali tootlikkuseks 16,9% ning 2008. aastal vastavalt 18,1%. Kuna AS Tallinna Vesi on monopoolne ettevõte, siis ei tohiks konkurentsiameti hinnangul  ettevõtte varade tootlikkus ületada 8,3%. Seega on ettevõtte kapitali tootlikkus olnud põhjendatud tasemest üle kahe korra kõrgem, teatas konkurentsiamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 22:23
Otsi:

Ava täpsem otsing