Tallinna Vesi: me ei saa investoreid petta!

Anne Oja 01. detsember 2009, 14:48

Tallinna Vee juhatuse esimehe Ian Plenderleithi sõnul ei saa Tallinna Vesi konkurentsiameti soovile vaatamata 2005. aastal investoreile antud lubadusi eirata.

"Konkurentsiamet nõuab oma pöördumises ettevõtte juhatuselt siduvate lubaduste rikkumist, mis anti 2005. aastal aktsiate avaliku pakkumise ajal koostatud noteerimisprospektiga. Nõutavad sammud vähendaksid börsil noteeritud ettevõtte väärtust aktsionäride jaoks," selgitas Plenderleith.

"Taolisse sisuga avalik teadaanne, mis põhineb puudulikul informatsioonil ning mida ei ole avaldamise eel arutatud ettevõtte juhatuse ega omanikega, kahjustab kaheldamatult nii börsil noteeritud ettevõtete kui ka Eesti investeerimiskeskkonna usaldusväärsust investorite silmis," märkis Tallinna Vee juht.

"Veelgi enam, arvestades hea ärijuhtimise tavasid, puuduvad Tallinna Vee juhtidel  volitused konkurentsiameti soovituste kohaselt käituda, kuna me omame vastutust ettevõtte ja selle omanike ees," rääkis Plenderleith.

Nõutud sammude astumiseks vajaks Tallinna Vesi ettevõtte nõukogu otsust, kuna need väljuvad igapäevase juhtimise raamidest.

"Ettevõtte juhatus ega nõukogu ei saa omakorda vastavaid otsuseid langetada aktsionäride heakskiiduta, kuna see on ilmselgelt vastuolus noteerimisprospektis antud lubadustega," lisas Plenderleith, "ning poleks kooskõlas noteeritud ettevõtetele püstitatud eesmärkidega."

Tallinna Vee andmetel on kasumivõrdluste tegemine äärmiselt keeruline, kuna arvesse tuleb võtta erinevaid ettevõtluskeskkondi ja norme, millele vee-ettevõtte tegevus vastama peab. Tulemust mõjutavad nii teenuse kvaliteedile seatavad nõuded, keskkonnanõuded ja - maksud, ettevõtte omandivorm, investeeringute vajadus, tegutsemine opereerimislepingu alusel või varade omanikuna, riigi subsiidiumid jms.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing