SAS ei välista ühtegi võimalikku ostjat EA-le

Virge Haavasalu 17. detsember 2009, 17:06

SAS pole valmis ennustama, millise tulemuseni võiksid läbirääkimised Eesti riigiga osaluse omandamiseks Estonian Airis jõuda, kuid me ei välista ühtegi ostjat, kommenteeris SASi investorsuhete juht Sture St¸len.  

„Me ei saa öelda, millal või kuidas võiks see protsess lõppeda, kuid kindlasti anname avalikkusele nii pea teada kui võimalik, kui see juhtub,“ ütles St¸len, korrates varasemat, et SAS ei ole valmis kommenteerima müügiprotsessi üksikasjalikult, kui vaid on valmis kinnitama, et nad müüvad oma osalust Estonian Airis.

Võimalikku miinimumhinda, alla mille SAS ei ole valmis oma osalust müüma, ei olnud St¸len valmis kommenteerima.

Samuti ei soovinud investorsuhete juht öelda midagi ka selle kohta, kas kõige tõenäolisemaks tehinguks Eesti riigiga võiks saada sarnane tehing nagu Spanairiga, kus SAS loovutas oma osaluse 1 euroga, andes ostjale üle kõik võlanõuded.

„Iga juhul soovime olla veendunud Estonian Airi väärtuses, mis hõlmab endas ka kõiki laene ja/või aktsiahinna riski,“ märkis St¸len siiski.

Kui läbirääkimised peaksid Eesti riigiga karile jooksma, kas SAS otsib uue kosilase või jääb kõik endiseks, nagu see on praegu? „Nagu ma ütlesin, me kaalume erinevaid võimalusi enda osaluse müügiks ja ei tahaks ühtegi võimalikku kandidaati välistada,“ vastas mees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2009, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing