Anne Oja • 18. juuni 2010 kell 15:58

Politsei, piirivalve ja maksuamet tihendavad koostööd

Ametite peadirektorid Raivo Küüt ja Enriko Aav kirjutasid reedel alla koostööleppele, et kooskõlastada ja efektiivistada ühiseid tegevusi, vähendada kulusid ja vältida dubleerimist süütegude ning muude korrarikkumiste tõkestamisel ja uurimisel.

Koostöö tähtsamad valdkonnad on võitlus narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete kauplemise ja omamisega, inimkaubanduse ja illegaalse immigratsiooniga, maksupettuste ning salakütuse, -alkoholi ja -tubakatoodetega, teatasid maksuamet ja politsei.

Politsei, piirivalve ja toll allkirjastasid esimesed ühistöö lepingud juba 16 aastat tagasi, ehkki tõsisemalt ollakse koostööd teinud 2001. aastast. “Praeguseks on ühine tegutsemine muutunud heas mõttes rutiiniks, sest vahetatakse infot, tehakse ühisoperatsioone, koos kasutatakse kontrollitehnikat ja soetatakse vahendeid ühishangetega. Me teeme seda kõike riigi paremaks toimimiseks,” kommenteeris Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav.

Nüüd, kus kodakondsus- ja migratsioonialased tegevused, piirivalve ja politsei funktsioon on saanud uues asutuses ühise katuse alla, on koostöökokkuleppe uuendamine loomulik.

„Öeldakse küll, et ega topelt ei kärise, aga meie töö efektiivsuse ja dubleerimise vältimise huvides on õige, kui on kokku lepitud, kes millist lõiku selles ühises töös täpselt täidab,“ sõnas Raivo Küüt.

Hetkel kuum