Silvia Kruusmaa • 29. september 2010 kell 12:55

Toobal: Keskerakond ei lähe pankrotti

Viimastel päevadel püüab meedia külvata paanikat nagu oleks Keskerakond pankrotis. Pankrot tähendab püsivat maksejõuetust, mida aga Keskerakonnal kindlasti pole, seisab erakonna teates.

„Erakonnal on oma võlgnevuste tasumiseks sõlmitud kokkulepped ja maksegraafikud. Facio Ehitusele tasumise hilinemine on tingitud sellest, et samal ajal tasusime erakonna valimiste võlgnevusi. Täiendava aruande riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonile valimiskampaania kulutuste tasumise kohta esitab erakond 5. oktoobril käesoleval aastal,” ütles Toobal.

Erakonna tulud koosnevad riigipoolsest eraldisest, eraisikute annetustest ning erakonna liikmete liikmemaksudest. Lisaks kuuluvad Keskerakonnale mitmed kinnisvaraobjektid.

„Tähelepanu väärib aga ka asjaolu, et samal ajal kui teised erakonnad müüvad oma vara, siis Keskerakond vastupidi investeerib kinnisvarasse, laiendades ja renoveerides oma bürood. Keskerakond on minu teada ainus erakond, kellel üldse kinnisvara on. IRL kas juba on müünud või kohe müüb oma keskkontori maha, teistel pole minu teada seda kunagi olnudki. Kinnisvara on erakonnale oluline väärtus,“ kiitis Toobal erakonna majanduslikku seisu.

„Rahustan siinkohal kõiki erakonna liikmeid, toetajaid, ka meediat ning teisi parteisid – Keskerakond ei ole ega lähe pankrotti,“ lõpetas Toobal.

Kohtutäitur arestis kõik Keskerakonna arved, kuna partei ei ole hoolimata lubadustest maksnud ehitusettevõttele Facio Ehitus 11 miljoni krooni suurust võlga, kirjutas Delfi eile.

Võlg tekkis 2009. aastal Keskerakonnale kuuluval kinnistul tehtud ehitustööde eest.

Maksu- ja tolliameti andmetel on Keskerakonnal ka enam kui poole miljoni krooni suurune maksuvõlg.

Hetkel kuum