Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Probleemid Venemaal vähendasid IKEA investeeringut Hiinasse
Rootsi mööblikontsern IKEA investeeris Hiinasse vähem kui algselt plaanitud, kartes Venemaaga sarnaseid raskusi.
Möödunud aastal vallandas IKEA kaks Venemaa tippjuhti, kuna nad jäid vahele altkäemaksudega. IKEA juht Mikael Olsson ütles, et Financial Timesile, et nad ei kavatse Hiinas avada üle ühe-kahe kaupluse aastas. Praegu on IKEA-l Hiinas kaheksa kaubanduskeskust. "Hiina turu potentsiaal on väga suur, kuid me ei kiirusta," märkis Olsson.
IKEA peaks täna avaldama majandustulemused. Analüütikud loodavad, et kontserni kasum on kasvanud 6,2% 2,7 miljardi euroni.
IKEA-l on 26 riigis kokku 280 poodi. 80% müügist tuleb Euroopast. IKEA plaanib oma kauplused avada ka Indias, kuid pole saanud siiani kohalike võimude luba, kuna Indias ei tohi jaekauplused kuuluda kellegi ainuomandisse.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.