Väinu Rozental • 16. jaanuar 2011 kell 13:25

Sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja juhivad Mikser, Saar ja Vassiljev

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimiskogu pani täna paika erakonna märtsivalimiste üldnimekirja, mida juhivad sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser, aseesimees Indrek Saar ja endine Rakvere linnapea Rannar Vassiljev, teatas erakond.

Esikolmikule järgnevad Urve Palo, Jaak Allik, Jaan Õunapuu, Karel Rüütli, Eiki Nestor ja Kajar Lember. Esikümne lõpetab riigikogu liige Kalev Kotkas.

Sotsiaaldemokraadid kinnitasid täna ka oma valimisprogrammi. Mikseri kinnitusel on täna pea kõigile mõtlevatele inimestele selge, et Eesti peab leidma edasiliikumiseks uue tee. „Eesti probleem ei ole mitte see, et me oleksime olnud edutud. Eesti probleem on selles, et meie senise edu alused ei ole enam jätkusuutlikud. Me oleme 20 aasta jooksul ehitanud Eesti arengut odavale tööjõule, odavale laenurahale, lihtsale maksupoliitikale ja oluliste sotsiaalsete lahenduste edasilükkamisele. Aga selle poliitika aeg saab ümber,“ rääkis Mikser.

Erakonna valimisprogramm keskendub ennekõike inimvarale – lastele, kvaliteetsele haridusele, töötuse leevendamisele, annab lahendusi võitlemiseks vaesuse ja ääremaastumise vastu.

Hetkel kuum