Soome evakueerib turistid Egiptusest

Anu Jõgi 30. jaanuar 2011, 15:40

Soome välisministeerium soovitab vältida reisimist kogu Egiptusesse, reisibüroo Aurinkomatkat toob kliendid tagasi, Finnmatkat teatas kõikide veebruari lendude ärajäämisest, kirjutab Helsingin Sanomat.

„Praegu on olukord meie reiside sihtkohtades rahulik, aga välisministeeriumi soovituse kohaselt toome kõik kliendid koju,“ teatas Aurinkomatkat.

Kliendid tuuakse Hurghadast ja Sharm ei Sheikist tagasi kell 18, homne väljalend Hurghadasse on ära jäetud ja kõikidel talviste Egiptuse-reiside tellijatel on õigus see ilma rahata ümber muuta või tühistada.

Ka reisibüroo Lomamatkat on otsustanud alustada klientide kojutoomist Hurghadast.

Soome välisministeerium karmistas täna reisipiiranguid, veel eile ei puudutanud piirang Punase mere piirkonna turismipiirkonda, kus puhkab suurem osa Soome turiste.

Egiptuses on ministeeriumi andmetel umbes 3500 soomlast, neist suurem osa Sharm-el Sheikhi ja Hurghada turismikeskustes. Lisaks on ministeeriumil teada veel 200 Egiptuses olevat soomlast, suurem osa neist Kairos.

Reisipiirangut karmistati, kui meeleavaldused laienesid ka turismipiirkondadesse. Punase mere rannaaladel Hurghadas ja Sharm-el-Sheikhis on meeleolud liikunud halvemas suunas, teatas Soome Kairo suursaadik.

Suursaadik Roberto Tanzi-Albi arvates on olukord muutunud rohkem Hurghadas. Linna politsei on mujale viidud ja elanikud on moodustanud rühmi eraomandi kaitseks.

Hurghadas töötav rootslane rääkis Dagens Nyheterile, et poe- ja restoranipidajad valmistuvad rünnakute vastu poodide ja söögikohtade sulgemisega ja relvade hankimisega.

Helsingin Sanomate teatel on ka teised riigid teinud turistide evakueerimise otsuseid. Türgi saadab täna lennukid oma kodanikke ära tooma ja ka USA on kutsunud ameeriklasi Egiptusest koju lendama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2011, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing