Lõoke: vaja on pakkuda lende Euroopasse

Anne Oja 07. veebruar 2011, 19:00

Reisieksperdi juht Sven Lõokene ütles, et Aasia reisijaile tuleks pakkuda suurel hulgal lende Skandinaaviasse ja teistesse Euroopa riikidesse, et suur Aasia lennufirma Eestisse tuleks.

"Eks Aasia lennufirmad otsivad jah võimalusi Euroopa Liitu lennata, kuid selleks, et keegi neist Eestisse tuleks, peame pakkuma lende Skandinaaviasse ja teistesse Euroopa riikidesse," lausus Lõokene. "Võtmeks on Tallinna ideaalne asukoht. Praegu on nii, et kui tahaks lennata Bankokki, tuleks kõigepealt lennata Euroopa linna, kust neid lende korraldatakse ja sealt taas üle Tallinna. Kui taas Tallinna kohale jõuame, oleme Aasiasse lendamiseks juba seitse tundi õhus olnud."

Lõokene märkis, et Eesti võib samamoodi transiitlennuvälja omanikuks olla kui Soome. "Meie ülesanne on kontaktid kokku viia, ehkki kui keegi juba lendama hakkab, on tal nagunii olemas ka oma koostööpartnerid. Ka Estonian Air teeb mitmete suurte lennukompaniidega koostööd," selgitas ta.

"Meile oleks see väga suur võimalus, kui keegi Aasiast Eestisse lennata tahaks. Kindlasti jääb osa turiste siis ka siia ja tõuseks kasu kogu turismisektorile," lisas Lõokene.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2011, 19:00
Otsi:

Ava täpsem otsing