Välisministeerium soovitab jätkuvate meeleavalduste tõttu Egiptusesse mitte reisida

Silvia Kruusmaa 09. veebruar 2011, 11:25

Välisministeerium soovitab jätkuvate rahutuste ja meeleavalduste tõttu Egiptusesse mitte reisida. Meeleavaldused jätkuvad Kairos ja Aleksandrias ning teistes suuremates linnades.

Välisminister Urmas Paeti sõnul pole poliitilised kõnelused Egiptuse valitsuse ja meeleavaldajate esindajate vahel seni tulemusi andnud ning ulatuslikud meeleavaldused ja arvamuse avaldamine tänavatel jätkuvad. „Loodame, et kujunenud olukorrale leitakse Egiptuses lahendus läbirääkimiste teel, kuid paraku seni veel tulemusi pole,“ lisas ta.

Paeti sõnul on rahumeelne lahendus olukorrale võimalik vaid inimeste põhiõiguste, sealhulgas sõnavabaduse austamise ja kaitsmise teel. „Reformid peaksid toimuma õigusriigi põhimõtteid järgides ning sillutama teed vabadele ja õiglastele presidendivalimistele,” lisas ta.

Välisministeerium soovitab Egiptuses olevatel Eesti kodanikel kohapeal liikudes olla äärmiselt ettevaatlik ning vältida rahvakogunemisi ja pimedal ajal liikumist. Inimesed, kes soovivad Kairo piirkonnast pöörduda tagasi Eestisse, võiksid võtta ühendust Eesti saatkonnaga Kairos.

Rahutused suuremates linnades avaldavad mõju ka teistele Egiptuse piirkondadele. Eesti turistidel tuleks järgida reisikorraldajate ning kohalike ametivõimude korraldusi ja soovitusi.

Egiptusesse reise korraldavatel turismifirmadel soovitab välisministeerium olukorra rahunemiseni uusi reisijaid riiki mitte lähetada.

Välisministeerium jälgib olukorda Egiptuses ning annab vajadusel operatiivselt nõuandeid reisijatele. Ööpäevaringselt on võimalik saada konsulaarabi telefonil +372 53 01 9999.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. February 2011, 11:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing