Arstide Liit vaikib

Kadri Jakobson 08. aprill 2011, 13:24

Äripäev saatis küsimused, mis puudutavad MSD üritust, Arstide Liidule kolmapäeval, kuid pole neile vastuseid saanud.

Arstide Liidule saadetud küsimused olid sellised:

1. Kas taolised ravimifirma poolt korraldatud ja kinni makstud üritused, rikkaliku söögi ja alkoholiga on Arstide Liidu hinnangul tavapärased ja liidu poolt aktsepteeritud? Millised firmad, millistele arstidele on neid korraldanud?

2. Kuidas ja milliste kanalite kaudu said arstid selle ürituse kohta teavet?

3. Arstide Liidu ja ravimitootjate ühiste seisukohtade protokoll ütleb:
Ravimitootjad võivad korraldada ja toetada arstide üritusi. Need peavad olema koolitusliku või teadusliku sisuga ning seal pakutav informatsioon peab põhinema teaduspõhistel andmetel. Koolitusürituste toetamisel tuleks toitlustamisel juhinduda mõõdukusest ja jälgida, et see ei varjutaks koolituse sisu.
Millise hinnangu annate lähtuvalt eeltoodust sellele üritusele?

 4. Kas Arstide Liit peab eetiliseks, et ravimifirma üritusel esitab naistearst kallutatud ning ravimi positiivseid omadusi rõhutava ettekande? Kas Arstide Liidu hinnangul on võimalik arstidel sellistelt üritustelt saada sel juhul objektiivset ja teaduspõhist teavet?

5. Kuidas Arstide Liit kommenteerib selle ürituse sisu ja eesmärki lähtuvalt eetikast ning ravimiseadusest, mis ütleb, et ravimi reklaamimisel isikliku suhtlemise teel peab ravimi omaduste kokkuvõte olema kättesaadav kohapeal ning esitatav teave peab olema täpne, ajakohane ja piisav, et ravimite väljakirjutamise õigust omavad isikud, proviisorid ja farmatseudid saaksid kujundada arvamuse ravimi kasu ja ohtude kohta? Sama seadus ütleb, et kui ravimi müügiloa hoidja korraldab ravimite väljakirjutamise õigust omavatele isikutele, proviisoritele ja farmatseutidele teaduslikke üritusi, peab nimetatud üritusel võõrustamine, sealhulgas meelelahutus, olema mõistlikul tasemel ja jääma ettevõtmise põhieesmärgi suhtes teisejärguliseks ning ei tohi olla suunatud kellelegi teisele kui eespool nimetatud isikutele, ja ravimi müügiloa hoidja korraldatud üritustel ravimite kohta edastatav teave peab vastama ravimireklaami nõuetele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. April 2011, 14:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing