Ravimifirma: MSD omapärast koolitust on raske hinnata

Birjo Must, Anne Oja 09. aprill 2011, 14:40

Ravimifirma Merck Sharpe & Dohme (MSD) üsna omapärast koolitust on seal osalemata raske hinnata, ütles Glaxo SmithKline Eesti OÜ meditsiinidirektor Toomas Pruunsild.

Järgneb Toomas Pruunsilla kommentaar reedeses Äripäevas ilmunud artiklile ja veebis avaldatud videole MSD koolitusest, mis sisaldas ajupesu elemente.

Oleme tutvunud Äripäeva nägemusega MSD üpris omapärasest koolitusest, kuid keeruline on anda hinnangut üritusele, mille korraldamisega me pole seotud ning kus me pole osalenud. Antud küsimuses on siiski Ravimiamet kõige pädevam asutus uurima ning täpsustama, kas on toime pandud seaduserikkumisi. Glaxo SmithKline peab ravimiesitluste korraldamisel oluliseks eelduseks, et need üritused toimuvad kooskõlas Ravimiseadusega ning Ravimitootjate Liidu kehtestatud eetikakoodeksiga.

Leiame, et arstide koolitussüsteem on mõistlik, kui see toimub vastavalt kehtestatud seadustele ja reeglitele. Oluline on meeles pidada, et meie meditsiinisüsteem toimib ja areneb ainult kõigi osapoolte - ravimitööstuse, meedikute ja riigi esindajate -  koostöös. Ainult selles koostöös saame ka olemasolevat süsteemi arendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. April 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing