ÄP fototoimetus • 5. oktoober 2011 kell 21:00

Firmaürituste eelarved võiksid tuleval aastal pisut kasvada

Viimastel aastatel on paljudes ettevõtetes firmapidude ja koolituste eelarvet märkimisväärselt koomale tõmmatud, kuid ehk on nüüd aeg lipsu taas pisut lõdvemaks lasta.

Nii mõnigi ettevõte andis lootust, et tuleval aastal investeeritakse muu hulgas natuke rohkem ka firmapidudesse: kinnisvarabüroo Uus Maa kavatseb firmasündmuste eelarvet suurendada isegi kuni 10%; Olerex ja Wolf Group on samuti nende seas, kes ei välista, et 2012. aastal kulutatakse töötajate lustimiseks rohkem ressurssi kui viimastel aastatel.

Ilmselt teavad kõik head juhid, et töötajad on kriisiaegsest stressist ja pingest väsinud, kuna väikeste kollektiividega on tulnud teha tunduvalt rohkem tööd. Inimesed ootavad tähelepanu ja tunnustust oma pingutuste eest, mis nii mõneski ettevõttes on olnud suisa üliinimlikud.

Äripäev usub, et üks viise töötajaid meeles pidada on korraldada suur ja tore pidu, mis viimastel aastatel on ehk pidamata jäänud.

Nagu räägivad tänases erilehes paljud suured ettevõtted, peetakse ühisüritusi väga olulisteks ja neisse ollakse nõus ka investeerima. ASi Sebe turundusjuhi Brit Osula sõnul on ühistel sündmustel kõik töötajad võrdsed, hoolimata sellest, kas tegemist on autoremondilukksepa või osakonnajuhatajaga.

Üritusturunduse spetsialistid viitavad samuti, et huvi pidude korraldamise vastu on veidi kasvanud, neil on korraldustööd juurde tulnud ja ettevõtted jõuavad tasapisi mõistmiseni, et lõpmatuseni tasuta pidusid korraldada ei saa.

Kindlasti on suurtes ettevõtetes pidudele kulutamine lihtsam kui väikestes, ent toreda peo korraldamiseks ei pea ilmtingimata palkama kallist teenusepakkujat, palju asju saab ära teha oma jõududega. Nii tõi OÜ Valge Maja juht Kalle Kõiv välja, et mõnusaks koosviibimiseks võib minna ilusasse kohta looduses, kas või metsa RMK varikatuse alla.

Samuti on hea mõte kolleegidega koos süüa teha. Ega sellekski pea tellima toidukoolitust, vabalt võib minna kolleegidega loodusesse ja võtta kaasa piknikukorvi. Teisalt - miks mitte investeerida ühte korralikku pidulikku sündmusesse, millest paljud töötajad on viimastel aastatel hakanud puudust tundma.

Autor: ÄP

Hetkel kuum