Aasia börsid loodavad poliitikute tegutsemise peale

Raivo Sormunen 13. oktoober 2011, 10:54

Lootus, et USA, Euroopa ja Hiina suudavad ära hoida globaalse majanduslanguse, on aidanud Aasia börsidel täna kuuendat järjestikust päeva tõusule.

Aasia turgu laialt hõlmav MSCI Asia Pacific indeks on tõusnud 1,1%. Jaapani turg (Nikkei 225) on plussis 1,0% ja Hongkongi Hang Seng indeks 0,8%.

Hiina aktsiaturul on aidanud tõusta riiklik väikefirmade abistamise programm, mis näeb ette maksude edasilükkamist ja lihtsamat ligipääsu laenurahale, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Veidi teeb turgudel rõõmu ka Slovakkia, kus teisel hääletusel võeti viimase eurotsooni riigina vastu päästefondi EFSFi laienemine. Selle lisaks võib positiivsena ära märkida ka Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso eilsed sõnad, kus ta rõhutas, et poliitikutel tuleb tegelda kohaselt päästefondi käivitamise, Kreeka kuuenda laenumakse ja pankade rekapitaliseerimise probleemidega.

"Kindlasti on muutunud (poliitikute hulgas) retoorika, kui mitte ka tegutsemine. USA keskpanga juht Ben Bernanke ja Saksamaa kantsler Angela Merkel on sekkunud mängu ja öelnud, et nad teevad kõik endast oleneva. Pööret on näha Hiinas ja tõenäoliselt tuleb lähiajal veel muutusi," märkis Citigroup'i Aasia kauplemise juht Mohammed Apabhai.

Makromajanduse poole pealt tehti teatavaks, et Hiina septembrikuu ekspordikasv ulatus 17,1 protsendini, mis on nõrgim näitaja pärast veebruari. Samuti vähenes ekspordikasv 20,9 protsendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2011, 10:54
Otsi:

Ava täpsem otsing