Kadrin Karner • 13. oktoober 2011 kell 5:10

Eesti elanik ei toeta EFSF-is osalemist

Eesti elanikest 58 % ei toeta Euroopa Finantsstabiilsuse Fondis (EFSF) osalemist, 28 % oli selle poolt ja 14 % ei osanud oma arvamust öelda, selgus Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud avaliku arvamuse uuringust.

„Uuring kinnitab, et Eesti osalusel Euroopa Finantsstabiilsuse Fondis ei ole rahva enamuse toetust. Riigikogus tehti otsus tagajärgi tõsiselt kaalumata. Paradoksaalselt on otsus vastuolus ka  Euroopa Liidu õigusega, mis ei luba liikmesriikidel üksteise võlgade eest vastutada,“ ütles uuringut kommenteerides uuringu tellinud ja pressiteate edastanud eurokriitik Anti Poolamets.  

Turu-uuringute AS küsitluse raames uuriti ka suhtumist eurosse. Selgus, et 55 % küsitletutest ei pooldaks liitumist euroga, juhul, kui Eesti peaks seda nüüd uuesti otsustama. 37 % oleks ka uuel otsustamisel euro poolt. 

31 % küsitletutest arvas, et eurost on olnud Eestile rohkem kahju kui kasu. 46 % vastas, et eurost on olnud nii kasu kui kahju ja üksnes 17 % oli veendunud, et eurost on olnud rohkem kasu kui kahju.  

„Eurotsoon kui majanduslikke realiteete eirav finantsutoopia on pankroti servale viinud ühe riigi teise järel, kes senini said endaga hakkama. Tuleb tõele näkku vaadata ja tunnistada, et eurotsooni loomine väga erineva majandusega riikidele, usuga nõukogude tüüpi tsentraliseeritud juhtimisse, on läbi kukkunud“  leidis Poolamets.  „Euro-Titanic vajub ja Eestil tuleb kiiresti välja töötada oma plaan B. Euroopa Liidu ühtseks eelarvepoliitikaks ja Euroopa Ühendriikide ehitamiseks pole valijad kellelegi volitust andnud“ selgitas Poolamets.

Hetkel kuum